Przejdź do treści

Wizja lokalna / 9. Festiwal Malarstwa

Opublikowano 14 Maj 2024
and
Wizja lokalna / 9. Festiwal Malarstwa
Data
11 Maj — 1 cze 2024
Wernisaż: 15.05.2024 | godz. 18.00
Miejsce

 Galeria Geppart ASP Wrocław

ul. Księcia Witolda 68/2
Wrocław

Zapraszamy na wystawę pt. Wizja lokalna znajdującą się w programie tegorocznego 9. Festiwalu Malarstwa. Zobaczyć na niej można prace Artystów–Dydaktyków z polskich Akademii Sztuk Pięknych (Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk) oraz z Akademiami zagranicznych (Grecja/Ateny, Włochy/Palermo, Węgry/Budapeszt, Japonia/Tokio).

Tytuł międzynarodowej wystawy, zaczerpnięty z terminologii prawniczej, odnosi się do spojrzenia na miejsca i przestrzeń w jakiej funkcjonują artyści jako niezależni i zewnętrzni obserwatorzy analizujący własny, lokalny wycinek rzeczywistości. W projekcie tym, ważne jest miejsce, które artysta świadomie wybiera by przyjrzeć się występującym w nim uwarunkowaniom oraz ich relacjom. Fraktalna struktura lokalności jako określenia przejawia się w spektrum tego co może być uznane za lokalne, miejscowe czy odróżniające. 

Celem wystawy jest zestawienie różnorodnych metod analitycznego spojrzenia oraz wielu sposobów definiowania miejsca jako scenerii zjawisk lokalnych. Ważne tu jest zderzenie lokalnej perspektywy artystów wywodzących się z różnych ośrodków, w tym artystów związanych z polskimi Akademiami Sztuk Pięknych (Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk) oraz z Akademiami zagranicznymi (Grecja / Ateny, Włochy/Palermo, Węgry/Budapeszt, Japonia/ Tokio).

Wizja lokalna / 9. Festiwal Malarstwa

Uczestnicy wystawy: Karol Babicz, Bezimienny, Marta Borgosz, Krzysztof Gliszczyński, Jarosław Grulkowski, Łukasz Huculak, Joanna Kaucz, Anna Kołodziejczyk, Monika Kopczewska, Domingos Loureiro, Michał Marek, Jan Mioduszewski, Kamil Moskowczenko, Przemysław Pintal, Marlena Promna, Wojciech Pukocz, Luca Pulvirenti, Sonia Ruciak, Norman Smużniak, Hiraku Suzuki, Anna Szewczyk, Daniela Tagowska, Andrzej Tobis, Constantinos Velonis, Marcin Zawicki.  

Miejsce: Galeria Geppart ASP Wrocław | ul. Księcia Witolda 68/2, Wrocław
Wernisaż: 15.05.2024 | godz. 18.00
Kuratorzy: Łukasz Huculak, Anna Kołodziejczyk, Kamil Moskowczenko
Noc Muzeów: wystawa dostępna do zwiedzania

Do zobaczenia!

9. Festiwal Malarstwa

Pozostałe wydarzenia