Przejdź do treści

Scenograficzne Koło Naukowe 309

Scenograficzne Koło Naukowe 309 istnieje od 2015 roku. W trakcie działalności Koła studenci mieli możliwość wzięcia udziału w wielu wydarzeniach kulturalnych takich jak Festiwal Prima Materia i Boska Komedia w Krakowie, Festiwal Teatralny w Lublinie oraz Quadriennale Scenografii w Pradze.

Scenograficzne Koło Naukowe 309

Od początku istnienia koła organizowaliśmy wyjścia i wyjazdy do galerii, muzeów i teatrów we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Pradze (min. na „Kain" spektakl fundacji Jubilo, „Magnolia" Wrocławski Teatr Współczesny, „Metafizyka dwugłowego cielęcia" Teatr Studio, „Mock” Teatr Capitol). Członkowie koła od 2019 roku mają również możliwość do przyglądania się infrastrukturze teatrów od kulis na organizowanych przez koło oprowadzaniach przystosowanych do zawodowych potrzeb przyszłych scenografów.

W trakcie pandemii Koło aktywnie działało na rzecz promocji kierunku, organizując serię „Podgląd”, cykl wywiadów na platformach Zoom oraz Teams przeprowadzanych z pracownikami katedry oraz osobami pracującymi w zawodzenie scenografa oraz kostiumografa.

Od 2021 roku Koło cyklicznie organizuje wystawy prac członków koła skupiających się na temacie scenografii, światła oraz pracy kolektywnej.

W 2022 roku koło poszerzyło swoją działalność o prowadzenie warsztatów tematycznych: scenograficznych, kostiumowych oraz lalkowych by dzielić się swoją pasją i wiedzą z dziećmi oraz dorosłymi. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych oraz do zajrzenia na naszego instagrama: skn309.

Opiekunka: mgr Marianna Syska

Zarząd

Przewodnicząca: Dagmara Daleka
Wiceprzewodnicząca: Alicja Rzeźnik
Sekretarzyni: Kinga Melka
Rzeczniczka Prasowa: Gabriela Kruk

Kontakt