Koło Naukowe Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła

Działamy na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zrzeszając studentów i zachęcając ich do wspólnej samorealizacji! Naszym założeniem programowym jest integracja, praca przy ciekawych projektach, wspólne podróże i przede wszystkim dobra zabawa.

Interesuje Nas wszystko, co nosi ślady czasu i historii. Wykorzystujemy wspólnie spędzany czas do pogłębiania wiedzy. Odwiedzając liczne muzea, huty szkła i manufaktury ceramiki uczymy się podstaw, które udoskonalają nasze umiejętności i poszerzają zainteresowania związane z opieką nad zabytkami. Organizujemy również wystawy prac studentów wykonanych w Naszych pracowniach ceramiki i szkła, nie tylko Konserwacją człowiek żyje! Nasi członkowie aktywnie udzielają się na różnych festiwalach oraz konferencjach naukowych.

Jeśli chcesz poznać sztukę patrząc na nią przez „konserwatorskie okulary” dołącz do nas!

Opiekun: mgr Piotr Romiński, wykł.

Przewodnicząca: Marcelina Siwik
Wiceprzewodnicząca: Iga Andruszkiewicz