Przejdź do treści

Koło Naukowe X – Internet / Kultura / Sztuka

Koło Naukowe X – Internet / Kultura / Sztuka istnieje od 2018 roku na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jego celem jest badanie teorii artystycznej i praktyki kulturotwórczej w Internecie. Poszukujemy i realizujemy projekty dotyczące miejsca artysty w świecie opartym na rozprzestrzenianych mediach.

Do istotnych zadań Koła X należy rozwijanie kompetencji osobistych i podnoszenie kwalifikacji zawodowych jego członków, a także integracja środowiska studenckiego poprzez organizowanie wystaw w przestrzeni internetowej i na terenie Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jedną z innowacji jest przeniesienie spotkań członków do strefy wirtualnej na dedykowanej grupie gdzie członkowie koła mogą sprawdzić aktualności związane z naszą działalnością, tam też odbywają się zebrania i głosowania nad aktualnymi projektami.

Koło naukowe X - Internet / Kultura / Sztuka

Prowadzimy też blog – agregator treści na Facebooku Koło Naukowe X – Internet / Kultura / Sztuka, na którym regularnie linkujemy hasztagiem #KołoXPoleca – najciekawsze grupy artystów, aktywistów i teoretyków związanych z Internetem oraz strony publikujące treści związane z technologiami, sztuką i cyber-kulturą. Prezentujemy też projekty i #opencall wystaw cyfrowych lub internetowych czy zalecenia dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci Web.

Opiekunka: dr hab. Maria Wrońska, prof. ASP

Zarząd

Przewodnicząca: Maja Bernaczek
Wiceprzewodnicząca: Natalia Komorowska
Skarbniczka: 
Laura Gizicka
Sekretarz:
Radosław Jaszczyszak
Członkini Zarządu:
Zuzanna Leszczyńska