Przejdź do treści

SentyMenty / 9. Festiwal Malarstwa

Opublikowano 14 Maj 2024
and
SentyMenty / 9. Festiwal Malarstwa
Data
8 Maj — 2 cze 2024
Wernisaż: 16.05.2024 | godz. 18.00
Miejsce

Sztuka na miejscu

ul. Łaciarska 4
Wrocław

Zapraszamy na wystawę pt. SentyMenty znajdującą się w programie tegorocznego 9. Festiwalu Malarstwa. Zobaczyć na niej można prace Artystów–Dydaktyków związanych z Wydziałem Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Artysta, podejmuje wiele starań, aby narracja jego dzieł była wyjątkowa i nie stawiała jego twórczości wobec faktu istnienia powszechnej wersji „artysty technicznego”.

Twórczości Artysty towarzyszy rozdarcie, wobec czasów, w których żyje, wobec przemożnych sił przepływów, wobec niezliczonej ilości artefaktów.

Najczęściej biernie wyczekuje zmian, aby ostatecznie pojąć mechanizm spotkania wobec współczesnej przestrzeni.

I czy odkrywa ukrytą dotychczas siłę wyobraźni, której nigdy nie opuszcza inwencja, która zaskakuje świeżością i najgłębiej, jak tylko można, mocuje akt twórczy w precyzji przekazu?

Tytuł wystawy SentyMenty, zapożyczony został z tytułu tomu opowiadań Karola Dickensa.

Przeczuwam, że kuratorskie wezwanie SentyMenty przyniesie wiele wrażeń nie tylko wystawienniczych w Galerii (o równie sentymentalnej nazwie), Sztuka na miejscu, ale zainspiruje świat przeżyć artystycznych, wydobędzie złożoność i pozostawi wspomnienie, domykając rozmowę z i wobec dzieła.

SentyMenty / 9. Festiwal Malarstwa

Uczestnicy wystawy: Karol Babicz, Marta Borgosz, Malwina Gaj, Marcelina Groń, Joanna Kaucz, Monika Konieczna, Bogna Kozera, Anna M. Kramm, Paweł Lewandowski-Palle, Patrycja Mikołajczak, Daria Milecka, Sylwia Mucha, Jarosława Pabich-Szmyt, Marlena Promna, Alicja Pruchniewicz, Sonia Ruciak, Piotr Saul,  Krzysztof Skarbek, Anna Szewczyk, Marta Szymczakowska, Katarzyna Tomaszewska.

Miejsce: Sztuka na miejscu | ul. Łaciarska 4, Wrocław
Wernisaż: 16.05.2024 | godz. 18.00
Kuratorki: Anna Maria Kramm, Sylwia Mucha, Patrycja Mikołajczak

Do zobaczenia!

9. Festiwal Malarstwa

Pozostałe wydarzenia