Przejdź do treści

Kołysanki dla Palestyny

Opublikowano 28 lis 2023
im
Data
29 lis 2023
17.00 -20.00
Miejsce

WRO Atelier, Kuźnicza 29

Zapraszamy do wspólnego słuchania kołysanek - bycia razem w odpoczywaniu i oporze - do przestrzeni służącej refleksji i żałobie.

Przez całe spotkanie będziemy słuchać nagrań zebranych przez artystkę Karolinę Grzywnowicz w palestyńskich obozach dla uchodźców  (pełny opis projektu „Bedtime” tu: https://karolinagrzywnowicz.com/text-7/).

Oferujemy wodę i herbatę do picia. W trakcie trzech godzin będzie można swobodnie wychodzić i wchodzić do udostępnionego na ten czas Atelier WRO - znajdującego się nad lokalem Kalambur. Zapraszamy do udziału wszystkich - także osoby z dziećmi, będzie na nie czekał stół z papierem i kredkami. Lokal znajduje się na drugim piętrze, bez windy.

Wydarzenie jest zainspirowane spotkaniem zorganizowanym przez kolektyw Synonyms of Resistance 4.11.2023 w Berlinie.

Spotkanie będzie czerpać z idei oferowania przestrzeni: do bycia razem w czasach separacji i polaryzacji, w mówieniu o niesprawiedliwości, jaka dotyka teraz osoby pochodzące z Palestyny, byciu razem w milczeniu i opłakiwaniu tych, którzy umarli w brutalnej, politycznej walce.

Kołysanki dla Palestyny
Fot. na plakacie dzięki uprzejmości Autorki - Karoliny Grzywnowicz. Flaga Palestyny z napisem "Palestyna" dzięki uprzejmości Alii El-Azzeh
Grafika 2 - freepik

Do pobrania

Kołysanki dla Palestyny
pdf, 197.92 KB
Kołysanki dla Palestyny

Pozostałe wydarzenia