Przejdź do treści

AromaArt  /  WROCŁAW 2022

Opublikowano 25 sie 2022
azg
Data
4 — 7 wrz 2022
otwarcie - 04.09, godz. 16:00
Miejsce

Concordia Design Wrocław

wyspa Słodowa 7, 50-266 Wrocław

Zapraszamy na Międzynarodowe Sympozjum Olejków Eterycznych (ISEO 2022) oraz otwarcie wystawy towarzyszącej AromaArt, które odbędzie się 4 września o godz. 16:00 w Concordia Design. 

Podobno można poczuć zapach i aromat miłości, pieniędzy, radości, luksusu, ale… również emocje i zdarzenia negatywne mają swoje tajemne kody zapachowe. Język literacki, nie bez powodu, daje nam spore spectrum możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie określeń związanych z zapachami. Dlaczego? Ponieważ węch jest jednym z kluczowych zmysłów człowieka, który obok zmysłu smaku, dotyku, wzroku i słuchu umożliwia człowiekowi postrzeganie, doświadczanie i pełny odbiór świata zewnętrznego. Zmysł węchu jest najważniejszy w zapamiętywaniu najistotniejszych momentów naszego życia, bo to dzięki niemu nasz mózg potrafi je przywołać nawet wiele lat później. Zmysł węchu jest inspiracją dla wielu twórców, artystów, wizjonerów i naukowców. Lubimy przyjemne zapachy, ale doceniamy też te, które potrafią nas ostrzec przed niebezpieczeństwem. Dlatego warto poznać bliżej bogatą i inspirującą sferę zapachu – zanurzyć się w jej niezliczonych kombinacjach.

Międzynarodowe Sympozjum Olejków Eterycznych (ISEO 2022), to spotkanie, które odbywają się od 1969 r. w różnych krajach europejskich, w celu podtrzymywania i rozwijania współpracy naukowców na rzecz postępu badań i rozwoju w nauce o olejkach eterycznych oraz o ich składnikach. Tym razem sympozjum odbędzie się w dniach 4-7 września 2022 we Wrocławiu, w Concordia Design we Wrocławiu.

Podczas sympozjum będzie poruszana tematyka związana z olejkami eterycznymi, również w szerokim ujęciu – dotyczącym produktów naturalnych (od hodowli, uprawy, analizy, biogenezy i chemii po aktywność biologiczną i wykorzystanie).

W ramach Międzynarodowego Sympozjum ISEO 2022 ośrodek Enterprise Europe Network działający we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej organizuje spotkania B2B, których celem jest znalezienie partnerów do potencjalnej współpracy na rynkach zagranicznych. Spotkania są dedykowane podmiotom z różnych krajów reprezentującym branżę kosmetyczną, medyczną, farmaceutyczną, spożywczą,  chemii gospodarczej oraz środków czystości.

Więcej informacji - https://iseo2022.pl/

 

Aromaart

W ramach wydarzeń towarzyszących Międzynarodowemu Sympozjum ISEO 2022 odbędzie się wystawa wrocławskich artystów związanych z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. W Sali Kamienica, w budynku Concordii Design będzie możliwość zobaczenia prac, inspirowanych zmysłem zapachu, m.in.: Pawła Czekańskiego, Agaty Danielak-Kujdy, Panien Dziewann (Munka Bączyk i Agnieszka Jarząb), Anny Juchnowicz, Mariusza Kosiby, Agnieszki Leśniak-Banasiak, Beaty Mak-Soboty, Kamila Moskowczenko, Marty Płonki, Wojciecha Pukocza, Marka Ruszkiewicza, Normana Smużniaka, Justyny Żak.

Wizualna interpretacja zmysłu węchu oraz zapachu, wzmocniona poprzez dobrane przez poszczególnych Artystów zapachy, stworzą niesamowite doznanie synergii pomiędzy zmysłami co pozwoli na inny (interesujący) odbiór sztuki i doznań wizualnych. Wystawa będzie czynna w dniach 4-7 września w godzinach 10-18.00; wstęp wolny.

Podczas otwarcia Międzynarodowego Sympozjum oraz wystawy AromaArt, 4 września o godz. 16.00, na które to wydarzenia jest wstęp wolny, odbędzie się wystąpienie i performance światowej sławy perfumiarki Clio Vidal, która opowie o sztuce tworzenia zapachów, aromatów i perfum, jak również o procesach z tym związanych.

Kuratorka dr hab. Marta Płonka

Organizatorem sympozjum i wydarzeń towarzyszących, wystawy AromaArt oraz spotkań branżowych B2B są Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii/Enterprise Europe Network, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Fizjoterapii, Liquid Technologies.

Pozostałe wydarzenia