Przejdź do treści

Mediacja i rynek sztuki

Mediacja i rynek sztuki

Studia 1,5 roczne

 

Kierunek Mediacja i rynek sztuki to kierunek przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą nadać swoim zainteresowaniom związanym ze sztuką wymiar praktyczny, zawodowy i rynkowy.

Program został ułożony z myślą o kandydatach, którzy chcą zawodowo zajmować się pracą na rzecz produkcji, promocji i sprzedaży sztuki oraz działań animacyjnych na rzecz jej rozwoju. Chcą poszerzyć wiedzę z obszarów organizowania wystaw, festiwali i konkursów, animacji i edukacji za sprawą sztuki współczesnej, poznania praktyków i ich warsztatu.

Celem kierunku Mediacja i rynek sztuki jest połączenie szeroko rozumianej teorii i historii sztuki, estetyki, prawa autorskiego i zagadnień związanych z finansowaniem wydarzeń kulturalnych z solidnym warsztatem artysty, a także doświadczeń z zakresu budowania kolekcji i organizowania wystaw.

Szczególnym celem tego kierunku jest połączenie teorii z praktyką sztuki, a także poznanie wrocławskiego środowiska artystycznego i instytucji pracujących na jego rzecz.

Słuchacze kończą studia projektem dyplomowym. Powinien on stanowić wypracowaną pod opieką promotora i zrealizowaną koncepcję prezentacji i promocji sztuki bądź wydarzenia kulturalnego.

Mediacja i rynek sztuki to kierunek powstały z myślą o kandydatach, którzy chcą ukierunkować swoje zainteresowanie sztuką współczesną. Dzięki zajęciom warsztatowym z prowadzącymi je artystami, chcą rozwinąć własne bądź poznać od zera praktyki artystyczne w proponowanych blokach tematycznych: Linii i Koloru, Bryły, Sztuki w przestrzeni Społecznej czy Działań procesualnych i Performansu. Pragną pogłębić wiedzę z zakresu kuratorstwa, doświadczeń z zakresu pracy w galeriach, fundacjach i stowarzyszeniach kultury i sztuki.

Mediacja jako kierunek powstał z myślą o edukacji stawiającej na dialog, połączenie różnych środowisk i doświadczeń, dlatego kierunek ten spodoba się kandydatom, którzy chcą doświadczyć nie tylko wiedzy z obszaru proponowanych zagadnień teoretycznych, ale także praktyki w proponowanych pracowniach warsztatowych. Jesteśmy otwarci na kandydatów – świeżych absolwentów wybranych kierunków, jak też specjalistów w swoich zawodach, którzy swoje doświadczenie chcą wykorzystać w kontakcie ze sztuką. Zapraszamy również tych, którzy po prostu chcą spełnić swoje marzenia o wykształceniu artystycznym.

 

Rekrutacja na studia podyplomowe na rok akademicki 2024/2025 rozpoczyna się 3 czerwca 2024 r. i trwa do wyczerpania limitu

Limity przyjęć Mediacja i rynek sztuki - 20 miejsc

Warunki rekrutacji

Wymagania

Do podjęcia studiów podyplomowych na kierunku Mediacja i Rynek Sztuki na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu może być dopuszczona osoba, która posiada dyplom ukończenia wyższej uczelni oraz spełnia warunki rekrutacji.

podstawą przyjęcia jest:
•    złożenie kompletu dokumentów,

 • wpłata wpisowego w wysokości 150 zł nr konta 51 1160 2202 0000 0005 8270 7307  Bank Millennium S.A.
Dokumenty
 • kwestionariusz, (w załączeniu)
 • kopia dyplomu ukończenia studiów,
 • 1 fotografie (35 x 45 mm) - o ile nie została wgrana do kwestionariusza
 • potwierdzenie wniesienia opłaty wpisowej w kwocie 150,- zł
   

Dokumenty można:

 • przesłać pocztą elektorniczną m.szumiejko@asp.wroc.pl
 • lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Plac Polski 3 / 4 50 - 156 Wrocław pok 106M
 • lub złożyć bezpośrednio do pok 106M pon-pt od 9.00 do 14.00

Oferta studiów

Prowadzący

Szczególnym celem tego kierunku jest połączenie teorii z praktyką sztuki, a także poznanie wrocławskiego środowiska artystycznego i instytucji pracujących na jego rzecz. Mediacja i rynek sztuki to kierunek przeznaczony dla absolwentów akademii artystycznych, kierunków uniwersyteckich, związanych z Historią Sztuki, Dziennikarstwem, Polonistyką, Kulturoznawstwem, Prawem, Zarządzaniem i Marketingiem czy technicznych, a także wszystkich, którzy chcą nadać swoim zainteresowaniom związanym ze sztuką wymiar praktyczny, zawodowy i rynkowy.

Program studiów

Program został ułożony z myślą o kandydatach, którzy chcą zawodowo zajmować się pracą na rzecz produkcji, promocji i sprzedaży sztuki oraz działań animacyjnych na rzecz jej rozwoju. Chcą poszerzyć wiedzę z obszarów organizowania wystaw, festiwali i konkursów, animacji i edukacji za sprawą sztuki współczesnej, poznania praktyków i ich warsztatu. Celem nowego kierunku jest połączenie szeroko rozumianej teorii i historii sztuki, estetyki, prawa autorskiego i zagadnień związanych z finansowaniem wydarzeń kulturalnych z solidnym warsztatem artysty, a także doświadczeń z zakresu budowania kolekcji i organizowania wystaw.

Koszty studiów

Koszt kształcenia:

rocznie 5.000 zł semestralnie 2.500 zł ( całościowo koszt studiów 7500)

ratalnie:

 • 1 rok 8 rat po 625 zł,
 • 2 rok 4 raty po 625zł
   

nr konta 51 1160 2202 0000 0005 8270 7307  Bank Millennium S.A.

Wystawianie faktur, kontakt z księgowością: eka@asp.wroc.pl

 

Kwoty mogą ulec zmianom

Kontakt

Kierownik Studiów Podyplomowych Mediacja i rynek sztuki
dr hab. Tomasz Opania prof. ASP

mediacja.sztuki.wspolczesnej@gmail.com

mgr Małgorzata Szumiejko
tel. 71 34-380-31 wew. 303  
e-mail: m.szumiejko@asp.wroc.pl
Plac Polski 3/4, pok. 106-M

Terminarz spotkań

Terminarz spotkań - kierunek Mediacja i Rynek Sztuki, studia podyplomowe 2023/2014
pdf, 59.1 KB
Terminarz spotkań - kierunek Mediacja i Rynek Sztuki, studia podyplomowe 2023/2014

Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki, kierunek Mediacja i rynek sztuki

Do pobrania

Kwestionariusz osobowy - Studia Podyplomowe
doc, 54.5 KB
Kwestionariusz osobowy - Studia Podyplomowe