Żyję

im
11 — 24 paź 2022

Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu

Scenografię, kostiumy, lalki i maski do spektaklu zaprojektowały studentki IV roku Scenografii, Adrianna Duda, Kinga Grzywacz i Kinga Melka pod opieką dr Mateusza Mirowskiego. Premierowy pokaz spektaklu będzie stanowił uroczyste otwarcie festiwalu XV Międzynarodowych Spotkań Szkół Lalkarskich METAFORMY oraz jubileuszu 50-lecia Wydziału Lalkarskiego.
"Ofra Haza w 1983 roku zajmuje drugie miejsce na Eurowizji w Monachium. Jest u szczytu sławy, a wydaje się, że najlepsze dopiero przed nią. Najwięksi artyści tego czasu proponują jej wspólne nagrania, najlepsze studia na świecie stoją przed nią otworem, z Hollywood płyną kontrakty na milionowe kwoty. I co? I nagle wszystko się odwraca. Przypadek, los albo Bóg  – w zależności, w co ktoś wierzy, zmienia ją we współczesnego Hioba. Straszna choroba zabiera po kolei wszystko: głos, plany, dziś pamięć o niej.

Ofra Haza umarła na AIDS w roku 2000 i, jeśli wierzyć wyobraźni twórców spektaklu ŻYJĘ! trafiła do izraelskiego nieba, gdzie panuje wieczna Eurowizja i bardzo osobliwe zasady… zwłaszcza na bramce.

ŻYJĘ! to zaproszenie do fantazyjnego świata, w którym fakty splatają się z tym, co kompletnie zmyślone. Do świata, w którym nie wiadomo, co dzieje się naprawdę, a co jest zwidem po podaniu mocnych leków. W końcu ŻYJĘ! to prowokacyjny musical, zadający podstawowe w życiu pytanie: Czy niebo po śmierci należy się każdemu?"

Autor: Łukasz Zaleski
Reżyseria: Magdalena Miklasz
Scenografia: Adrianna Duda
Lalki: Kinga Melka
Kostiumy: Kinga Grzywacz
Muzyka i opracowanie muzyczne: Hubert Walkowski | AM
Choreografia: Zbigniew Karbowski
Reżyseria świateł: Monika Stolarska
Asystentka reżyserki: Zofia Pinkiewicz
Opieka pedagogiczna nad scenografią: Mateusz Mirowski
Opieka pedagogiczna nad muzyką: Sebastian ŁadyżyńskiObsada: Magdalena Dudek, Gabriela Gola, Aleksandra Kołtuniak, Karolina Pawlak, Gabriela Szymczak, Ewa Wyględowska, Michał Remiszewski, Szymon Stęchły, Adrian Wiśniewski

Zdjęcia: Monika Stolarska

Spektakl zrealizowany w ramach Programu Integracyjnego Uczelni Artystycznych Wrocławia. Projekt sfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Kolejne pokazy spektaklu- 19, 20, 21 i 24 października.

Pozostałe wydarzenia