Przejdź do treści

Wokół sceny: teatralna immersja. Wystawa prac Sebastiana Siepietowskiego

Opublikowano 12 kwi 2023
im
Sebastian Siepietowski
Data
28 kwi — 17 Maj 2023
wernisaż 28.04. 2023 r., godz. 18.30
Miejsce

Galeria CK Agora

Serbska 5a
51-112 Wrocław

Zapraszamy na wernisaż wystawy “Wokół sceny: teatralna immersja” prezentującej prace scenograficzne Sebastiana Siepietowskiego, asystenta w Katedrze Scenografii. Wernisaż odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18:30 jako wydarzenie towarzyszące Festiwalowi ewidentnych Talentów Aktorskich FeTA 2023 w Centrum Kultury Agora. Wystawa potrwa do 17 maja.

Tytułowa immersja, odnosząca się zazwyczaj do światów wirtualnych, w kontekście teatru czy sztuki pozwala na zanurzenie się nie tylko przez bierne obserwowanie, a przez aktywne uczestnictwo w odbiorze dzieła i decyzję, w jaki sposób to dzieło odkrywać. Istnieje na pograniczu rzeczywistości - realnej i wirtualnej, skłaniając do stawiania pytań o nową formę dialogu w świecie nowych technologii.

Na wystawie pojawią się instalacje, scenograficzne prace multimedialne, interaktywne i wielo-immersyjne, możliwe do odbioru na wielu płaszczyznach, m.in. w rzeczywistości wirtualnej. Ponadto, na ekspozycji znajdą się obrazy i rysunki Artysty prezentujące projekty scenograficzne, zarówno te w formie grafiki komputerowej jak i wykonane ręcznie, ukazujące zrealizowane dzieła podczas pracy zawodowej scenografa. Całość wystawy, dzięki użyciu świateł, projektora i innych urządzeń mobilnych zostanie „ożywiona", tworząc tym samym dialog pomiędzy pracami analogowymi i warstwą multimedialną.

Zapraszamy także na spektakle – monodramy prezentowane w CK Agora 29 kwietnia w ramach festiwalu FeTA 2023.

Sebastian Siepietowski, artysta związany z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem scenografii teatralnej i filmowej, tworzeniem grafik, animacji oraz wizualizacji a także działaniami na pograniczu teatru, performansu i sztuk wizualnych. Jest członkiem grupy Cloud Theater, badającej i rozwijającej ideę współpracy nowych technologii oraz sztuki. Jego prace oraz projekty obejmują działania w teatrach instytucjonalnych, offowych, a także w eksperymentalnych i intermedialnych projektach wizualnych i około-teatralnych.

Wokół sceny: teatralna immersja

Pozostałe wydarzenia