Versus

wystawa dyplomantów Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki  Versus
4 lip — 31 paź 2023

Galeria Foucaulta, Centrum Nowych Technologii, Politechnika Śląska w Gliwicach

Zapraszamy na wystawę tegorocznych dyplomantów Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, a mianowicie Marleny Szeligi oraz Marcela Oleszczaka. Ekspozycja nosi tytuł: ,,Versus" i ma miejsce w Centrum Nowych Technologii na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Tytułowy pojedynek nie odnosi się do rywalizacji pomiędzy uczestnikami wystawy, a paradoksalnie nawiązuje do relacji między rzeźbą prezentowaną podczas absolutorium, a niedaleką obroną pracy dyplomowej. W przestrzeniach Galerii Foucaulta mamy do czynienia z fragmentami, które stają się zwiastunem przyszłych sytuacji. Celowo zostały wyeksponowane najdelikatniejsze elementy poszukiwań studentów V-tego roku Rzeźby, aby zwielokrotnić wybrzmienie zbliżających się obron prac magisterskich. Tym samym, wystawa pt.: ,,Versus", jest nienachalną zapowiedzią przyszłości, równocześnie prezentującą kierunki poszukiwań młodych rzeźbiarzy.

Kurator: Marek Ruszkiewicz

Współpraca: Bogusia Lisicka