Przejdź do treści

Ujęcie CO2

Opublikowano 12 Maj 2024
and
Ujęcie CO2
Data
23 Maj — 17 cze 2024
Wernisaż: 23.05.2024 r., godz. 18:00
Miejsce

Galeria Delta / Klub Delta

ul. Racławicka 10
70-811 Szczecin

Zapraszamy na wernisaż prac Jarosławy Pabich-Szmyt i Hanny Marii Wilk, który odbędzie się 23 maja (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii Delta, filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

Ujęcie CO2 jest prezentacją dorobku artystycznego dwóch indywidualnych postaw twórczych w przestrzenni jednej galerii. Wspólnym motywem przewodnim oraz bodźcem do wyrażania jest szeroko rozumiany krajobraz i natura, która stanowi nieograniczone źródło inspiracji. Próba zestawienia dwóch różnych sposobów myślenia, idei, obserwacji oraz odmiennych form wypowiedzi, podkreśla wielowymiarowość motywu pejzażu. Ekspozycja, skonstruowana za pośrednictwem licznych kontrastów i technik realizacyjnych, pozwala odbiorcom nie tylko na odnalezienie interesującego dla siebie wątku, ale także na pełne doświadczenie oddziaływania kompozycji krajobrazowych poprzez zmysły: wzroku, słuchu, węchu i dotyku.

Wystawa ma zachęcić do refleksji nad egzystencją człowieka, jego otoczeniem oraz sposobem patrzenia na naturę. Zwraca również uwagę na problematykę ekologiczną i społeczną. Ruch, kadr, materia, struktura, kolor, ekspresja to istotne elementy budujące osobliwą jakość zestawionych ze sobą prac, na które składają się eksperymentalne realizacje malarskie w technikach mieszanych z wykorzystaniem materiałów artystycznych i budowlanych, klasyczne obrazy olejne oraz instalacje multimedialne.

Serdecznie zapraszamy!

Ujęcie CO2

Pozostałe wydarzenia