Studyjne Eksperiencje

Kościół Gimnazjalny
Plac Kościelny 3
89-600 Chojnice

Zapraszamy na zwiedzanie miasta Chojnice oraz na wernisaż wystawy organizowanej pod patronatem honorowym wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w ramach tegorocznej, Europejskiej Nocy Muzeów.

Wystawa pt. „Studyjne Eksperiencje” pokaże prace Studentów oraz Artystów–Dydaktyków z kilku pracowni wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wydział Malarstwa reprezentuje Pracownia Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych. Wydział Ceramiki i Szkła będzie reprezentowany przez Pracownię Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie i Rzeźbie. Do niniejszych pracowni dołączą z Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki: I Pracownia Rzeźby, II Pracownia Rzeźby Dyplomująca oraz Pracownia Projektowania Rzeźby w Architekturze i Urbanistyce.

Studyjne Eksperiencje

Na wystawie będzie można zobaczyć nietypowe zestawienia realizacji wykonanych w różnorodnych technikach z zakresu: malarstwa ściennego, malarstwa w ceramice oraz rzeźby. Wernisaż planowany jest na 13 maja na godz. 17:00. Tego dnia ekspozycja będzie czynna do godz. 22:00. Tuż po otwarciu wystawy tj. o godz. 17:30 odbędzie się popularnonaukowa dyskusja o malarstwie pt. “Obraz – czyli co?”. Dyskurs poprowadzą dydaktycy z Wydziału Malarstwa: prof. Jacek Jarczewski oraz as. Jarosława Pabich-Szmyt. W czasie trwania wystawy odbędą się także m.in. warsztaty z zakresu malarstwa ściennego.

Dydaktycy biorący udział w wystawie: dr hab. Jacek Jarczewski, Jarosława Pabich-Szmyt, dr hab. Joanna Teper, dr Weronika Surma, dr hab. Grzegorz Niemyjski, dr Roland Grabkowski, dr Marek Ruszkiewicz, dr hab. Magda Grzybowska, dr Tomasz Tomaszewski

Kurator Projektu: as. Jarosława Pabich-Szmyt.
Organizator: Chojnickie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia.
Patronat honorowy: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Pozostałe wydarzenia