Pokojowe Święta

Hol ASP

ul. Traugutta 19/21
Wrocław

Zapraszamy na wernisaż prac studenckich "Pokojowe Święta", który odbędzie się 9 grudnia 2022 roku w holu ASP przy ul. Traugutta. Prace są odpowiedzią na zadanie semestralne w Pracowni Projektowania Prospołecznego w Katedrze Wzornictwa, u prowadzącej dr Wiktorii Lenart.

“Pokojowe święta” – Czas przesilenia zimowego to czas w wielu kulturach spędzany w obrządku świątecznym, w Polsce najczęściej są to Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu wierzących lub niewierzących czas przygotowań do świąt i sama wigilia jest czasem pełnym wewnętrznych i zewnętrznych napięć, szczególnie na gruncie rodzinnym. Studenci mieli za zadanie odnaleźć problematyczny obszar np. sprzątanie domu, gotowanie, przyjmowanie gości, strojenie domu, rytuały świąteczne i zaproponować odpowiedzi w formie produktu prospołecznego lub krytycznego/dyskursywnego, a tym samym zaprosić odbiorców do przemyśleń i dyskusji w danym obszarze.

Kuratorka: dr Wiktoria Lenart

Uczestniczki i uczestnicy wystawy: Maria Błasiak, Patryk Madany, Karolina Wojsz, Magdalena Znamienkiewicz, Maria Kowalska, Agata Kwaśniewska, Sylwia Śliwa, Zuzanna Mażul.

Wystawa potrwa do 30 grudnia 2022 roku.

Zapraszamy!

grafika promująca wystawę Pokojowe Święta