Przejdź do treści

Po Żyję! – Kulisy Eurowizyjnego Nieba

Opublikowano 27 lis 2023
and
Po Żyję! – Kulisy Eurowizyjnego Nieba
Data
3 gru 2023
Wernisaż: 3.12.2023 r., godz. 16:00
Miejsce

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego

plac Wolności 7A
50-071 Wrocław

Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2023 r. o godz. 16:00 odbędzie się otwarcie wystawy Po Żyję!, która zabierze uczestników za kulisy niezwykłego spektaklu, zdobywającego serca widzów na scenie. Przestrzeń Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego stanie się areną dla scenografii, kostiumów, lalek oraz masek, ukazując niepowtarzalny świat teatralnej opowieści.  

Premiera spektaklu dyplomowego pt. Żyję! Łukasza Zaleskiego w reżyserii Magdaleny Miklasz odbyła się 11 października 2022 roku na Scenie imienia Tadeusza Różewicza w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. To prowokacyjny musical pełen absurdalnego humoru, stawiający ważne pytania dotyczące spraw ostatecznych.

Po Żyję! – Kulisy Eurowizyjnego Nieba

Wystawa Adrianny Dudy, Kingi Grzywacz i Kingi Melki pt. Po Żyję! stanowi kontynuację tego widowiska i pozwala spojrzeć na elementy, z których powstał ten fantazyjny świat, w zupełnie nowej odsłonie.  W ramach wystawy będzie można podziwiać elementy scenografii, które przemienią muzealną salę w mieniącą się odcieniami złota, niebiańską Eurowizję, tak jak wcześniej zmieniały sceny, na których Żyję miało okazję gościć. Wybrane kostiumy nie pozwolą zapomnieć o ikonicznych postaciach, w które wcielali się aktorzy, a ekspozycja w nowej przestrzeni pozwoli dostrzec precyzyjnie wykonane detale i zatrzymać się nad ich znaczeniem.  

Całości dopełniają imponujące maski i różnorodne formy lalkowe, które w trakcie spektaklu występowały na równi z aktorami, oraz te, które ostatecznie nie pojawiły się na scenie. To elementy, które stanowią nie tylko integralną część spektaklu, ale również samodzielne dzieła, które teraz można podziwiać z bliska.  

Wystawa Po Żyję! to zbiór teatralnych detali, tworzących unikalną narrację. Różnorodne formy lalkowe, scenograficzne detale i kostiumy łączą się, tworząc zaskakujący pejzaż artystyczny. Dołącz do nas i zobacz teatralne dzieło przeniesione do przestrzeni wystawienniczej.  

Zapraszamy do odkrycia teatralnego dzieła zza kulis w zupełnie nowym kontekście!

Pozostałe wydarzenia