Przejdź do treści

Overdriven Dreams

Opublikowano 29 mar 2023
azg
Data
7 kwi 2023
19:30, wstęp wolny
Miejsce

galeria EXIT, Browar Mieszczański, Wrocław

Zapraszamy na koncert do galerii EXIT.

Overdriven Dreams ~ to pseudonim Uroša Kosticia, ambientowego kompozytora z Nišu w Serbii. Po wielu latach studiowania potencjału swojego głównego instrumentu i różnych innych urządzeń podczas pracy z kilkoma zespołami i projektami, przede wszystkim z post-rockową grupą There, zaczął wykorzystywać te dźwięki w swojej solowej pracy.

Overdriven Dreams ~ stara się ożywić nieskończone pola dźwiękowe fantasmagorycznych snów. W procesie tym opiera się głównie na eksperymentach z post-minimalizmem, dronem i ambientem, pracując z 4-ścieżkową taśmą magnetofonową, nagraniami terenowymi i pętlami z taśmy szpulowej. Jego utwory charakteryzują się głębokimi liniami ostinatowymi i meandrującymi, bujnymi teksturami, na które składają się instrumenty smyczkowe, fortepiany i chóry. Przy tworzeniu albumu "symphony // of // murmurings", który ukazał się nakładem holenderskiej wytwórni Slow Tone Collages, współpracował z jednym z najbardziej płodnych artystów eksperymentalnych Lawrencem Englishem jako inżynierem masteringu.

W krótkim czasie ugruntował swoją pozycję jednego z najaktywniejszych obecnie muzyków ambientowych na Bałkanach, przede wszystkim podczas licznych występów w całej Europie, gdzie dzielił scenę z tak znanymi artystami jak Pan-American (ex Labradford), Alison Cotton czy Wojciech Rusin.
 

Płynne i długie nurkowanie w głąb ambientowych dźwięków, analogowych efektów i taśmowych światów, nieziemskich szumów i nieprzejrzystych, ledwo wyczuwalnych wibracji. 10/10 - NoiseMe
To pierwszorzędny 31-minutowy utwór, zaczynający się powoli i miękko, stopniowo narastający.
Liczne dźwięki powoli narastają; niektóre to głosy, inne są znajome, ale nie do końca identyfikowalne - trochę muzyczne, a trochę z innego świata - Tuning to obscure 

overdreaven dreams

Pozostałe wydarzenia