Przejdź do treści

IN & OUT: audiowizualny performans Laury ADEL (AV) + GHEORDU (DJ)

Opublikowano 30 Maj 2023
im
Data
1 cze 2023
godz. 20:00 
Miejsce

Klubokawiarnia Recepcja, ul. Ruska 46a, Wrocław 

Abstrakcyjne, ruchome obrazy, nowe media, estetyka postcyfrowa, prowokujące dźwięki elektro i przyjemnie padające światła. 1 czerwca o godz. 20:00 Wrocławski Instytut Kultury zaprasza do Recepcji na multimedialny koncert duetu artystek: Laury Adel (PL) i Miruny Gheordunescu (RO) pt. „IN & OUT”.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wstęp jest wolny. 

IN & OUT to międzykulturowy, audiowizualny performans, powstały dzięki twórczej współpracy dwóch doktorantek Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w ramach rezydencji MagiC Carpets.

Wraz z Laurą Adel (artystką intermedialną) i Miruną Gheordunescu (DJ-ką) doświadczymy kolizji różnic połączonych w multimedialny koncert, set muzyczny z oprawą wizualną. To, co łączy te dwie artystki, to bardzo intymny i refleksyjny sposób tworzenia. Poza tym różni je język twórczego wyrazu. W dużej mierze pochodzą z innych środowisk i kręgów kulturowych, a codzienne życie jest całkowitym przeciwieństwem. Podczas tego wydarzenia podzielą się tym procesem i opowiedzą o nim za pomocą dźwięków i obrazów.

Czego można się spodziewać w czwartkowy wieczór?

Występ podzielony będzie na dwie części: pierwsza eksperymentalna i abstrakcyjna, dość mroczna w stylu Laury, a druga harmonijna, ekspresyjna i taneczna w stylu setów Miruny. Te taneczne będą pełne światła, organiczne, linearne lub złożone z punktów. Z kolei te eksperymentalne będą kolizją geometrii i miękkości gradientów, rozmyć i fal, bardziej kolażowe. Z pewnością oba będą audio-reaktywne i monochromatyczne. Ta kombinacja wyraźnie odzwierciedla osobowości artystek.

Jaki będzie efekt ich wspólnej twórczości?

Przyjdź i przeżyj ten artystyczny moment. Wysłuchaj, obejrzyj i porozmawiaj z twórczyniami, które właśnie rozpoczynają swoją rezydencję we Wrocławskim Instytucie Kultury w ramach europejskiej platformy MagiC Carpets. Wydarzenie jest bezpłatne, a wstęp jest wolny.

MagiC Carpets 
Laura Adel zaproszona została przez Wrocławski Instytut Kultury na rezydencję artystyczną w ramach platformy MagiC Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”

Kuratorka rezydencji: Paulina Brelińska-Garsztka (WIK) 
Rezydentka: Laura Adel (Wrocław) 
Miejsce rezydencji: Wrocławski Instytut Kultury 
Praktyka: sztuki performatywne, instalacje przestrzenne, muzyka i nauka  
Lokalna artystka: Miruna Gheordunescu (Rumunia)


Wydarzenie na Facebooku TUTAJ

IN & OUT: audiowizualny performans Laury ADEL (AV) + GHEORDU (DJ)

Pozostałe wydarzenia