Occulta dimesio-ukryty wymiar

10 — 26 cze 2022
Wernisaż 10 czerwca o godz. 18.00

Galeria CK Agora

Tytuł wystawy jednoznacznie nawiązuje do realizacji artystycznych prezentowanych na wystawie. Odwołuje się do poszukiwania wymiaru w przestrzeni jak również społecznych uwarunkowań percepcji czy dosłownie rozumianych zmian fizycznych. Sugeruje istnienie wymiaru w przestrzeni pozaobrazowej. Techniki zastosowane przez artystów to asamblanż, technika formowania krosien oraz malarstwo akrylowe.

ALICJA PRUCHNIEWICZ – urodzona w 1993 roku w Szczecinie. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie otrzymując Dyplom Roku. Absolwentka kierunku Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obroniła dyplom pod kierunkiem Profesora Stanisława Kortyki. Studentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Obecnie Asystentka Pracowni Rysunku Profesora Marka Kuliga. Jest uczestniczką ponad 100 wystaw w kraju i za granicą. Laureatka rezydencji artystycznych w Nowym Jorku, Indiach i Turcji.

MAREK KULIG – urodził się w 1971r. w Twardogórze. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w latach 1991-1996. Do piątego roku studiował w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Pracowni Rzeźby prof. Leona Podsiadłego. Od 2001r. jest pracownikiem macierzystej uczelni. W 2010r. uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk pięknych. W latach 2010-2019 współpracował z Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu, w której uczył przedmiotów: Projektowanie koncepcyjne i Rysunek. Od 2015r. prowadzi samodzielnie Pracownię Rysunku w Akademii Sztuk Pięknych. W 2017 uzyskał stopień doktora habilitowanego. W latach 2011/2012 pełnił funkcję głównego kuratora wystaw dyplomowych absolwentów ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i projektowaniem. W swoim dorobku ma około 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. w takich krajach jak: Austria, Niemcy, Włochy, Belgia, Chorwacja, Mołdawia, Rumunia, Łotwa, Słowacja, Ukraina, Czechy, Emiraty Arabskie, Japonia, USA).

O muzyczną stronę wydarzenia zadba MACIEJ PRZESTALSKI – wrocławski DJ i dziennikarz radiowy. Przygodę z radiem rozpoczął będąc w liceum. Przez kilka lat prowadził audycje we wrocławskiej rozgłośni studenckiej, obecnie od lat związany z Radiem RAM, gdzie pełni rolę zastępcy szefa muzycznego. Prowadzi audycje muzyczne, kulinarne, a także dotyczące nowych technologii, gier komputerowych, aplikacji i gadżetów elektronicznych. Jeden z założycieli radiowej audycji Fleszlajt, zrzeszającej wrocławskich przedstawicieli sceny tanecznej i miłośników dobrych brzmień.

Zapraszamy do oglądania od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Wstęp wolny.

OCCULTA DIMENSIO – UKRYTY WYMIAR

Pozostałe wydarzenia