Przejdź do treści

Northwest Coast Prints

Opublikowano 08 Maj 2023
and
Northwest Coast Prints
Data
9 — 30 Maj 2023
otwarcie: wtorek, 9 maja 2023, godz. 14:00
Miejsce

Galeria Concrete

CSU.CI – ASP Wrocław
ul. Traugutta 19/21
Wrocław

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Northwest Coast Prints” przygotowanej przez prof. Christophera Nowickiego, które odbędzie się 9 maja 2023 r. o godz. 14:00 w Galerii Concrete (6 piętro, budynek ASP przy ul. Traugutta).

Ekspozycja zwiera 58 grafik autorstwa szesnastu rdzennych artystów z Ameryki Północnej. Prace wydrukowane zostały techniką serigrafii przez prof. Nowickiego podczas jego corocznych pobytów na Alasce.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie jest wykład otwarty o tym samym tytule, który odbędzie się dnia 17 maja 2023 r. o godz. 13:00 w sali 410 w budynku ASP przy ul. Traugutta. Podczas wykładu prof. Christopher Nowicki opowie o tym, jak kultura rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej związana jest z ich sztuką. Przedstawione zostaną pewne konkretne działania kulturowe, takie jak potlatches, wykonywanie canoe czy masek. Wyjaśnione zostaną także zawiłości związane z formalnością wzorów. Przedstawiona zostanie również technika w jakiej powstawały grafiki prezentowane na wystawie.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i wysłuchania wykładu, co pozwoli na pełniejsze zrozumienie kultury rdzennych mieszkańców oraz symboliki zawartej w poszczególnych drukach.

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Northwest Coast Prints

Pozostałe wydarzenia