Marek Ruszkiewicz, Przebrzmienie

Dawny Kościół Ewangelicko-Augsburski

ul. Daszyńskiego 6
Prószków

Zapraszamy na wystawę rzeźby Marka Ruszkiewicza, której wernisaż odbędzie się 19.11.2022 o godz.18.00 w dawnym Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Prószkowie.

Kurator: Maria Wrońska

Plakat do wystawy - Marek Ruszkiewicz / Przebrzmienie

Marek Ruszkiewicz

ur. 16.10.1987 r. we Wrocławiu. W latach 20082013 studia na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. Christosa Mandziosa (2013 r.) W latach 20162019 studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Obrona pracy doktorskiej: 2021 r. Promotor: dr hab. Mateusz Dworski. Praca na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu od 2020 r. w pracowni prof. ASP Grzegorza Niemyjskiego. Prowadzi zajęcia w I Pracowni Rzeźby. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.Realizuje projekty związane z konstrukcją, dekonstrukcją i destrukcją, tym samym zwracając uwagę na procesy przemijania. Nieprzerwanie interesuje się przewrotnością zjawisk destrukcyjnych a zarazem możliwymi trudnościami w ich dostrzeganiu. Stawia pytania o początek i koniec procesów estetycznych. Twierdzi, iż istotą destrukcji we współczesnej rzeźbie jest zainicjowanie sprzyjających warunków do powstania kolejnej sytuacji rzeźbiarskiej. Prezentowanie wyników badań na polu rzeźby, dzieli z rozwiązywaniem problematyki rzeźby wobec funkcji.

Pozostałe wydarzenia