Opublikowano 25 paź 2022
26 paź 2022

Gablota przy Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich
Parter, pl. Polski 3/4

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 26 października o godz. 13:00, przy gablocie na parterze budynku przy pl. polskim 3/4.

Na wystawie prezentujemy przekrój realizacji Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, od początków działalności dydaktycznej Profesora Jacka Dworskiego. Wśród ekspozycji można odnaleźć prace obecnych profesorów, absolwentów, kolegów a nawet własne.

Kameralna wielkość małych form rzeźbiarskich pozwala na możliwość archiwizowania szerokiego wachlarza możliwości, tematów oraz różnorodności twórców. Małe formy rzeźbiarskie nie są koniecznie szkicami czy projektami rzeźb monumentalnych – są niekiedy skończonym samo stanowiącym światem, opowieścią a czasami tylko skromnym pytaniem do widza. Mała forma nie krzyczy, ona do nas szepcze.

Wystawy Pracowni Medalierskiej i Małej Formy Rzeźbiarskiej pojawiają się dość często w murach uczelni, w gablotkach korytarzy, zacisznych, czasem niezauważalnych miejscach.

Mała Forma Rzeźbiarska

Program tej pracowni obejmuje między innymi: zadania liternicze, litery cięte w płytce gipsowej(negatyw) i odlewane w pozytywie, formy trójwymiarowe wielkości do 30 cm – odpowiadające danemu zagadnieniu, plakiety, kompozycje płaskorzeźbione oraz medal dwustronny o określonym temacie. Zadania są zwykle wykonywane w plastelinie, wosku i odlewane w gipsie.

Obecnie prowadzącymi są Profesor Mateusz Dworski wraz z asystentem Marcinem Michalakiem.

Pozostałe wydarzenia