Przejdź do treści

Life Takes on a Different Meaning Daria Kowalewska / Ada Lach-Lewandowska / Agnieszka Gotowała

Opublikowano 07 mar 2023
azg
Data
10 mar — 23 kwi 2023
Miejsce

Galeria, I p. OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław

Już 10 marca, o godzinie 18:30 zapraszamy do udziału w otwarciu wystawy podsumowującej trzecią edycją programu mentorskiego OP_YOUNG, który realizowany jest przez OP ENHEIM od 2020 roku. Tym razem zobaczymy prace trzech utalentowanych artystek, laureatek programu – Darii Kowalewskiej, Ady Lach-Lewandowskiej i Agnieszki Gotowały.  Save the date!

 

Wystawa pt. „Life Takes on a Different Meaning” to prezentacja sztuki trzech utalentowanych artystek związanych z Wrocławiem. Składają się na nią nowe, przygotowane specjalnie na tę ekspozycję obiekty, które wypracowane zostały podczas kilkumiesięcznej pracy projektowej w OP ENHEIM.

W ramach jednej wystawy, te pozornie oddalone od siebie koncepcje twórcze, spotykają się w przestrzeni galerii by pokazać wrocławskiemu odbiorcy artystyczną wizję współczesności. Każda z artystek wypowiada się w innym, właściwym dla siebie medium (fotografia, rysunek, metal, ceramika), mierząc się z tematyką ekologii, cielesności/duchowości, tożsamością własną, złożonością i wielowymiarowością świata natury czy też przełożenia procesów zachodzących w przyrodzie na cykliczność, życie człowieka i jego jestestwo. Uważny widz odnajdzie tu również odrobinę metafizyki czy może lepiej – duchowości, która towarzyszy nam w trudnym procesie poszukiwania siebie, w tym coraz bardziej złożonym i pędzącym świecie, w którym trudno już o równowagę.

Tym bardziej cieszy, że dzięki wizualnym bodźcom możemy się zatrzymać się i wspólnie z artystkami zastanowić się nad globalnymi problemami, które analizowane są w skali makro, jak również – co zdaje się ważniejsze – tej osobistej, ludzkiej. Artystki zapraszają nas do zanurzenia się słodko-gorzkiej opowieści o bolączkach i rozterkach, które zamknięte zostały w syntetycznych i pozbawionych ornamentów kształtach, stając się dzięki temu symbolem uniwersalnych prawd o świecie. Ukryte w języku sztuki, dogłębnie przemyślane i rozważne podjęte tropy, dają nam, odbiorcom pole do wielopoziomowego snucia refleksji i czerpania z mądrości zawartych w prezentowanych obiektach.

Wystawa „Life Takes on a Different Meaning” jest podsumowaniem trzeciej edycji realizowanego od 2020 roku programu mentorskiego dla młodych artystów i artystek z Dolnego Śląska, który ma celu wsparcie i aktywizację lokalnej sceny artystycznej. Laureatką tegorocznej edycji została Daria Kowalewska. Drugie miejsce otrzymała Ada Lach-Lewandowska, wyróżnienie zaś Agnieszka Gotowała.

_____
Artystki:

▪ Daria Kowalewska
▪ Ada Lach-Lewandowska
▪ Agnieszka Gotowała

Wystawa podsumowująca program OP_YOUNG

Kuratorka: Kama Wróbel

Op penheim

Pozostałe wydarzenia