Karolina Skorek, Lux et umbra

Salon Goldenmark
ul. Młyńskiej 17
Katowice

Zapraszamy na wystawę  absolwentki Wydziału Ceramiki i Szkła, którą nasza uczelnia objęła patronatem honorowym.

Obrazy tworzące wystawę “Lux et Umbra / Między światłem, a cieniem” snują tajemniczą opowieść. To pełen metafor rozkład tarota, który artystka przed nami stawia. Wypowiedź artystyczna Karoliny Skorek, to mikstura połączenia włoskiej komedii del arte, odniesień do przedchrześcijańskich motywów, cytatów religijnych, elementów i wzorów alchemicznych i okultystycznych. Artystka nawiązuje także do literatury pięknej i jungowskich archetypów.  Z obrazów Karoliny Skorek uderza inspiracja sztuką szkoły bolońskiej (szczególnie Guido Renim), Caravaggia, czy Dante Rossettiego. Artystka wykorzystuje nie tylko symbolikę zaczerpniętą z prac wielkich mistrzów malarstwa. Cytuje także układy kompozycyjne z arcydzieł sztuki malarskiej, a dla budowania pożądanego wyrazu swoich pracach stosuje technikę Chiaroscuro (wł. Chiaro- światło, Scuro-mrok). Artystka jest “malarką światła”, które stanowi w jej pracach kluczową wartość i od którego zaczyna się proces definiowania kompozycji i selekcjonowania użytych w procesie twórczym narzędzi i rozwiązań formalnych.

Karolina Skorek

Karolina Skorek jest artystką multidyscyplinarną, działającą głównie w technikach fotograficznych, malarskich oraz grafiki warsztatowej. Jest specjalistką w dziedzinie zdjęć portretowych, cyfrowo przetworzonych w stylu realizmu magicznego. Od 2009 roku przebywa na stałe i tworzy w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu Akademii  Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, na Wydziale Ceramiki i Szkła, w 2010 wyjechała do Północnej Walii, gdzie rozpoczęła studia magisterskie na wydziale ilustracji Uniwersytetu Glyndwr we Wrexham.

W wyniku nieustannej pracy twórczej, poszukiwań, eksperymentów i samodoskonalenia stworzyła swój indywidualny styl, który jest doceniany przez środowiska artystyczne poprzez zaproszenia do współudziału w prestiżowych wystawach oraz publikacjach. Do jej sukcesów należą zwycięstwo  w kategorii Portret Masters  2020 - Portret kreatywny, finał Beautiful Bizarre Art Prize 2020 , wyróżnienie w Siena Photography Awards 2020. Niedawno została artystką polecaną przez firmę Samsung, której prace były prezentowane w telewizji The Frame.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 września o godz. 17.00.

Pozostałe wydarzenia