Inauguracja projektu Craft Lab 3D

CSU.CI
ul. Traugutta 19/21
sala 411 (Aula)

Otwarte spotkanie informacyjne i prezentacja możliwości skanerów peel3D oraz oprogramowania SOLIDWORKS od DPS Software.

Gdzie kończy się natura, a zaczyna się technologia? Gdzie technologia staje się bezradna w obliczu doskonałości natury?

Projekt Craft Lab 3D to laboratorium, w którym badamy granice między światem przyrody, rzemiosła i technologii. Czerpiemy z natury, którą stawiamy za wzór samoregulującego się, doskonałego systemu. Aby przyjrzeć mu się bliżej korzystamy z najnowszych technologii  skanowania 3D i druku 3D które pozwalają na digitalizację, twórcze przetworzenie i powielenie materii.

Do projektu zapraszamy studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, których wrażliwość, umiejętności rzemieślnicze i projektowe, zestawiamy z nowymi technologiami i medium ceramicznym. Działanie, z założenia badawcze, nie jest nakierowane na osiągnięcie określonego celu, a na przeprowadzenie twórczego eksperymentu.

Projekt realizowany jest przez doktorantkę Akademii Barbarę Stelmachowską we współpracy z Renatą Bonter-Jędrzejewską (Pracownia Innowacyjnych Procesów Projektowych w Ceramice) i Mateuszem Ligockim reprezentującym firmę DPS Software, będącą wyłącznym dystrybutorem skanerów 3D marki peel3D. Współpraca ośrodka akademickiego z czołowym na polskim rynku dostawcą rozwiązań inżynierskich stanowi fundament projektu. Dostęp do najnowszych technologii sprzyja twórczym eksperymentom i wspiera w przekraczaniu granic pomiędzy ideą a rzeczywistością.

Celem działania Craft Lab 3D jest zwrócenie uwagi studentów i odbiorców projektu na naturę, jako niewyczerpalne źródło inspiracji. W naturze nie ma zbędnych elementów wszystko jest po „coś”, służy określonej funkcji i dąży do równowagi. Tak też, jako projektanci i artyści chcemy kreować tworzone przez nas produkty i usługi w świadomy i zrównoważony sposób. Łącząc rzemiosło z najnowszymi technologiami poszukujemy nowych dróg działań, które służyć będą zarówno człowiekowi, jak i środowisku.

Craft 3D

Pozostałe wydarzenia