Przejdź do treści

Cicibej Udududu. Ptaki miejskie. Wystawa malarstwa Moniki Kargol

Opublikowano 11 sty 2023
and
Data
12 sty — 1 lut 2023
otwarcie wystawy: 12.01.2023, godz. 19:00
Miejsce

Centrum Kultury AGORA, hol

ul. Serbska 5a
51-111 Wrocław

Cykl obrazów Moniki Kargol to „Ptaki Miejskie". Tytuł pracy dyplomowej artystki – „Cicibej udududu tsip kek czak"  jest onomatopeją i nawiązuje do dźwięków wydawanych przez ptaki, które artystka obserwuje od kilku lat oraz jest ich wielką miłośniczką. Nazwy poszczególnych obrazów odnoszą się do odgłosów wydawanych przez dany gatunek tych zwierząt.

Dzieła Artystki to abstrakcyjne przedstawienie kolorów i akcentów upierzenia ptaków, które najbardziej ją zachwyciły. Dopełnieniem prac jest kod QR, który po zeskanowaniu „przenosi" odbiorcę do filmu, na którym dany gatunek „prezentuje" swój śpiew. Dodatkowo, tytuły prac uzupełnione są o krótką ciekawostkę związaną z charakterystyką tych niesamowitych stworzeń.

Jeden z obrazów prezentowanych na wystawie malarstwa Moniki Kargol

O Monice Kargol

Droga twórczości artystki jest długa i kręta. Cały czas się rozwija, tworzy nowe cykle, przechodzi przez różne etapy. Nie zamyka się na jedną tematykę, styl i technikę. Lubi zmiany, co doskonale widoczne jest w jej pracach. Czasami są to obrazy o zawężonej kolorystyce, spokojne i nostalgiczne, innym razem pełne ekspresji, barw i dźwięków. Lubi zmieniać techniki, poszukuje i eksperymentuje.

Artystka dopiero w dorosłym życiu zdecydowała się kształcić swoją pasję, biorąc udział w różnorodnych inicjatywach związanych ze sztukami wizualnymi, szlifowała swój warsztat malarski i rysunkowy. W 2016 roku podjęła studnia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na kierunku Malarstwo, w pracowni prof. Krzysztofa Wałaszka, które ukończyła w 2022 roku. 

Brała udział w kilku wystawach zbiorowych, a jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą

Pozostałe wydarzenia