BOOKmacherzy. Zmagania z czasem i wyobraźnią

Opublikowano 07 paź 2022
azg
11 — 14 paź 2022

Przed Aulą
pl. Polski 3/4
Wrocław

Zapraszamy na finisaż, który odbędzie się 13go października o godz. 13:00 w przestrzeni Przed Aulą.

Wystawa jest kolejną edycją BOOKmacherów, czyli prezentacją prac studentów Pracowni Książki i Pracowni Ilustracji (Katedra Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów).

Tym razem Pracownia Książki pokazuje część dość już obszernego zbioru projektów kalendarzy książkowych. Pracownia Książki oraz Pracownia Ilustracji przedstawiają wybrane ilustracje z książek dyplomowych, które w tych pracowniach powstały.
Projekt artystycznego kalendarza książkowego to zadanie, które podejmują studenci trzeciego roku i w ciągu semestru realizują je od pomysłu aż do wykonania prototypu (a także jego dokumentacji fotograficznej i filmowej). Dyplomy w dwu wymienionych wcześniej pracowniach najczęściej finalizują się w postaci książki. Na wystawie przypominamy właśnie ilustracje z książek dyplomowych naszych absolwentów: Magdaleny Banaś,  Aleksandry Czudżak, Olivii Jane Ennis, Magdaleny Pawłowskiej, Oskara Rachwalskiego, Magdaleny Pawłowskiej,Mikity Rasolki i Darii Sobieskiej.

Prowadzący Pracownię Książki:
Magdalena Wosik, Joanna Skrzypiec-Żuchowska, Karolina M. Wiśniewska