Przejdź do treści

BLACK FRAME, Michał Wasiak

Opublikowano 23 sty 2023
azg
Wasiak_Black Frame
Data
10 — 31 sty 2023
Miejsce

Black Frame
Concordia Design, Wyspa Słodowa

W styczniu w galerii Black Frame prezentowane są prace Michała Wasiaka. 

W pracy twórczej skupiam się na, niedocenianym nieco figuratywizmie (sztuce przedstawiającej) przekształcając go nieco i modyfikując po swojemu. Bazując na estetyce nurtu Fantastyki Naukowej (Science-Fiction), postapokaliptycznej (Post-Apo) lub tzw. Cyberpunku, staram się w metaforyczny sposób oddać sylwetkę współczesnego człowieka.
Jego relacji ze światem natury i wytworzonymi przez siebie światami kultury, nauki, techniki. Związki, przepływy i napięcia pomiędzy tymi sferami życia poruszam w twórczości. Inspirację do pracy i naukę czerpię studiując dzieła dawnych i obecnych mistrzów rzeźby. Ważne jest dla mnie solidne podejście do sztuki jako rzemiosła. Dla klasycznych wzorców i technik staram się zaś znaleźć adekwatne współcześnie metody pracy i środki wyrazu.
Wyrażam poprzez rzeźbę. Stoję na stanowisku, iż dzieło mówi samo za siebie dlatego rzadko nadaję im tytuły. Znaczenie ma oczywiście tematyka prac, forma, kolor, użyte materiały. Osadzone są również w pewnych kontekstach kulturowych. Odbiór tych różnych warstw znaczeń pozostawiam aktywnej woli, wrażliwości i intuicji odbiorców.

Wasiak_Black Frame

BIO
Michał Wasiak, urodzony w 1983 r. w Rzeszowie Absolwent Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (obecnie ULRA w Woli Sękowej). Tytuł Czeladnika rzeźby w drewnie, dyplom z Haftu i Form Użytkowych. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, kierunek Rzeźba. Dyplom w pracowni prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej w 2011 r. Absolwent międzywydziałowych studiów doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, pracownia prof. Christosa Mandziosa oraz doktor Magdaleny Grzybowskiej.
Praca doktorska pod tytułem „Portret człowieka współczesnego” obroniona w listoapdzie 2022.
Obecnie zatrudniony w Pracowni Sztukatorstwa i Tworzyw Sztucznych na wydziale Rzeźby i Sztuki Mediów, ASP we Wrocławiu.

MEDIA:
instagram: instagram.com/belkotsculpture/
facebook: facebook.com/BelkotSculpture
facebook.com/MichalWasiakInstruktor/
ASP https://rzezba.wroclaw.pl/main-pl/artysci/michal-wasiak/
Rzeźba https://www.facebook.com/MichalWasiakArt
Instruktor https://www.facebook.com/MichalWasiakInstruktor
Design https://www.facebook.com/Lucky-Boy-Design-515822638595201/

Pozostałe wydarzenia