Adam Gołębiewski i Mazen Kerbaj

20 kwi 2023

Galeria EXIT

Browar Mieszczański, Wrocław

Zapraszamy na koncert do galerii EXIT już 20 kwietnia w czwartek, o godz. 19:00.

Mazen Kerbaj i Adam Gołębiewski od ponad dekady współpracują w ramach różnych grup i projektów jednak po raz pierwszy występują jako duet. Koncerty zwieńczy nagranie planowanego od lat albumu.

Gołębiewski/Kerbaj

Adam Gołębiewski - perkusja

To eksperymentalny perkusista, muzykolog, doktor sztuki. Wykorzystuje szeroko definiowaną perkusje i stworzone przez siebie obiekty którymi bada graniczne wartości podstawowych cech dźwięku: głośności, barwy, rejestru i czasu oraz ich relacje wobec ciała wykonawcy. Język ten cechuje prostota i wyraźny, bezpośredni zwrot wobec słuchacza. Materiał dźwiękowy i wydobywające go techniki artykulacji są zarówno realistyczne jak i abstrakcyjne. Występował i nagrywał z wieloma światowymi przedstawicielami muzyki eksperymentalnej, między innymi z Yoko Ono, Thurston Moore, Kevin Drumm, Fred Lonberg-Holm, Mats Gustafsson, Ken Vandermark, John Edwards, Sharif Sehnaoui, Mazen Kerbaj, Pierre Jodlowski i wiele innych.

Mazen Kerbaj - trąbka

Libański trębacz i artysta wizualny urodzony w 1975 roku w Bejrucie. Kerbaj jest powszechnie uważany za jednego z założycieli i kluczowych artystów libańskiej sceny muzyki eksperymentalnej i swobodnej improwizacji. Wykładał na Uniwersytecie Amerykańskim w Bejrucie, jest współzałożycielem festiwalu Irtijal odbywającym się w Bejrucie od 2001 roku oraz Al Maslakh, pierwszej wytwórni muzyki eksperymentalnej na Bliskim Wschodzie działającej od 2005 roku. Jako trębacz, zarówno podczas występów solowych, jak i w zespołach takich jak "A" Trio, Kerbaj przesuwa granice możliwości instrumentu i wciąż rozwija swoje osobiste brzmienie oraz innowacyjny język. Współpracował m.in. z Sharif Sehnaoui, Raed Yassin, Karkhana, Alan Bishop, AMM, The Necks, Mike Cooper, Franz Hautzinger, Evan Parker, Bob Ostertag, Pauline Oliveros, Sam Shalabi, The Scrambled Eggs, Michael Zerang, Axel Dörner, The Ex, Joe McPhee, Jean-François Pauvros, John Butcher, Michel Doneda, Tony Buck, Magda Mayas, Peter Evans, Nate Wooley.

cegiełki dla muzyków

35 normalny / 25 studencki