16 ulubionych pozycji Oli Niemiec-Dudek

Black Frame,
Concordia Design
Wyspa Słodowa

W marcu w galerii Black Frame prezentowane są prace Aleksandry Niemiec-Dudek.

16 ulubionych pozycji Oli Niemiec-Dudek – ten przewrotny tytuł, który zrodził się w mojej głowie, stał się dla mnie pretekstem do zatrzymania się i pobycia ze sobą „tu i teraz”. W opozycji do bolączek osobistych i problemów globalnych postanowiłam skupić się na tym, co przyjemne, co daje mi radość, ponieważ to z tych drobnych sytuacji, pozycji i póz czerpię radość i moc do stawiania czoła codzienności i temu, na co nie mam wpływu. W myśl mojej ulubionej zasady dobro niesie dobro, im częściej sprawiam sobie przyjemność, tym więcej daję pozytywnej energii światu zewnętrznemu. Taka postawa, w mojej opinii, może przynieść więcej dobra, niż umartwianie się i zanurzanie w czarnych myślach.

16 ulubionych pozycji Oli Niemiec-Dudek

Przygotowywanie kolejnych plansz uświadomiło mi, jak wiele jest pozycji sprawiających mi frajdę. Zestaw powstałych prac, to tak naprawdę ich wybór, ponieważ mogłoby ich być zdecydowanie więcej. Niektóre wynikają wprost z wykonywanych czynności i są z nimi nierozerwalnie związane, inne natomiast są dość uniwersalne, a pokazane w kontekście, jedynie dla ciekawego ich zobrazowania. Niektóre z powodzeniem mogą odbywać się w pojedynkę, inne cieszą tylko i wyłącznie, kiedy wykonywane są z konkretnymi osobami.

Użyta przeze mnie technika to moje ulubione połączenie wycinanki i rysunku. Kolaże tworzyłam od wczesnych lat dziecięcych, więc już ich samo robienie było przyjemną czynnością, która dodatkowo przeniosła mnie do najbardziej beztroskiego okresu w życiu.

Zachęcam wszystkich oglądających wystawę do sporządzenia swojej osobistej listy ulubionych pozycji, a następnie wcielenie w życie każdej z nich. Jeśli nie zmieni to od razu świata wokół, to przynajmniej poprawi jakość naszego życia.

Miłej zabawy!

Aleksandra Niemiec-Dudek – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 2006 r. zajmuje się florystyką, która stała się jej równorzędną pasją. W 2010 r. rozpoczęła współpracę z ogólnopolskim czasopismem florystycznym, na łamach którego do tej pory publikuje swoje kompozycje roślinne. Od kilku lat pracuje jako grafik w Biurze Promocji na macierzystej uczelni. Swoją wiedzą i zainteresowaniami dzieli się podczas licznych warsztatów z projektowania graficznego, rękodzieła artystycznego i florystycznego. Zajęcia adresuje do wszystkich miłośników natury, designu i twórczego spędzania czasu. Jako grafik stawia na prostotę i pomysłowość. Uwielbia wszelkiego rodzaju papiery, tekstury, wzory i kolory. Często rysuje, tworzy ilustracje i kolaże sytuacyjne, ożywiając m. in. stare zdjęcia.

Pozostałe wydarzenia