Przejdź do treści

Ludwiczak Beata

dr Beata Ludwiczak, Adiunkt

Kierownik Zakładu Języków Obcych

Kontakt

Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach na Wydziale Filologicznym, w 2017 r. uzyskałam stopień doktora w Instytucie Historii Uniwersytetu Wrocławskiego.

We wrocławskiej Akademii rozpoczęłam pracę w Zakładzie Języków Obcych, obecnie pracuję w nim jako starsza wykładowczyni. Wraz z ówczesnym zespołem anglistów rozpoczęłam badania nad językiem sztuki i designu (Language for Special Purposes), aby kształcenie studentów było praktyczne i dostosowane do ich potrzeb. W efekcie opracowałam podręcznik do nauki języka angielskiego dla studentów architektury wnętrz i wzornictwa „Design English” i w 2009 r. zdobyłam grant z Funduszu Stypendialno-Szkoleniowego (Mechanizm Norweski) na jego publikację.

Idea praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej na zajęciach językowych towarzyszyła mi też, kiedy od podstaw tworzyłam Biuro Współpracy z Zagranicą macierzystej uczelni. Przez wiele lat – jako Uczelniany Koordynator Programu Erasmus (+) i Współpracy z Zagranicą – współtworzyłam politykę zagraniczną uczelni, kładąc podwaliny pod jej obecne działania międzynarodowe.

Badania nad językiem designu doprowadziły mnie do napisania rozprawy doktorskiej z zakresu historii designu i obecnie jako adiunkt – pracownik Katedry Wzornictwa – wspieram tę jednostkę w pracy badawczej i dydaktycznej. Prowadzę badania w zakresie semantyki w designie i projektowania usług, a także historii polskiego i brytyjskiego wzornictwa.

Jestem autorką angielskiej nazwy wrocławskiej uczelni „The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design in Wrocław".

Moje motto to: „Teaching is lifelong learning" (Rowena Reed Kostellow).

Prowadzone przedmioty
  • Historia projektowania
  • Projektowanie usług
  • Semantyka we wzornictwie
  • Proseminarium i seminarium magisterskie
  • Język angielski
Dyżury

Poniedziałek 13.00-14.00
Sala 101G