Wiktoria Głowackia, Katarzyna Gładyś / Et acidum

Czasoprzestrzeń, Klub Łącznik

ul. Tramwajowa 1-3
Wrocław

Zapraszamy na indywidualną wystawę malarską Wiktorii Głowackiej i Katarzyny Gładyś Et acidum, której wernisaż odbędzie się 14 września o godz. 18:00 w Czasoprzestrzeni.

Słyszysz jasno w jednym uchu, w drugim jest tylko echo. Wizyjne obrazy nakładają się na siebie jak dawno zapomniany sen, wspomnienie; zatarte przez papier ścierny czasu.

Czasoprzestrzeń = świadomość przestrzenna + smugi przemijania.

Przygniata cię to, dusi; niczym litry toni oceanu, tej najciemniejszej głębi. Do oczu wpada snop oślepiającego światła. Swędzi cię po ciele, ale już za późno, to już jest pod skórą – przeżera tkanki i żyły, wypala twoją ludzką powłokę.

Artystki w swoich obrazach uwagę poświęcają wizyjności – sennym fabułom. W serii prac malarskich oraz wideoinstalacji przedstawiają wykreowany świat zbudowany z powykrzywianych, rozpalonych ciał, bólu zębów, onirycznych portretów, klaustrofobii, kosmicznych głów w zimniej przestrzeni. Wszystko to zawieszone w tragicznie pięknej, jaskrawo-pastelowej, dusząco-okrutnej oprawie.

Et acidum

O artystkach

Wiktoria Głowacka i Katarzyna Gładyś są studentkami trzeciego roku Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na co dzień uczą się tajników sztuki w pracowni prof. Normana Smużniaka. Poza uczelnią próbują swoich sił w organizowaniu wydarzeń artystycznych, np. benefitu dla TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu czy wystawy Open Call w Domu Studenckim ASP.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Przeglądu Kultury Studenckiej odbywającego się w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.

Pozostałe wydarzenia