Wielkie piękno / 8. Festiwal Malarstwa

Centrum Kultury Czasoprzestrzeń

ul. Tramwajowa 1–3
Wrocław

Zapraszamy na wystawę pt. Wielkie piękno znajdującą się w programie tegorocznego 8. Festiwalu Malarstwa. Zobaczyć na niej można prace Artystów–Dydaktyków związanych z Wydziałem Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Na powierzchni blisko 2500 m2, w jednej z hal Centrum Kultury Czasoprzestrzeń zaprezentujemy malarstwo wielkoformatowe. W związku z dużą powierzchnią wystawienniczą nie ogranicza nas rozmiar prac. Wystawa ma na celu ukazanie obecnej kondycji malarskiej środowiska artystycznego związanego z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Witamy na wystawie zbiorowej, poświęconej malarzom z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.  Galeria Czasoprzestrzeń we Wrocławiu jest dzisiaj miejscem, gdzie możemy podziwiać wyjątkowe dzieła artystyczne, które powstały podczas długoletniej pracy dydaktyków z tej prestiżowej uczelni.

Prezentowane obrazy to efekt wielu lat ciężkiej pracy, poświęcenia i pasji, jakie włożyli artyści, by ukształtować swój wyjątkowy styl i pokolenia młodych artystów. To także próba ukazania różnorodności stylistycznej i technicznej, jakie prezentują poszczególni autorzy, którzy reprezentują różne pokolenia i kierunki w sztuce.

Wystawa zdominowana jest przez duże formaty, które z jednej strony imponują swym rozmachem i siłą, z drugiej zaś zachwycają subtelnymi detalami i misternymi technikami wykonania. Każde z dzieł ma swoją indywidualną historię i oddaje osobisty styl twórczy autora. Mamy tu do czynienia z różnorodnością motywów i tematów – od expresji , poprzez portrety, aż po abstrakcję.

Obrazy na wystawie pochodzą z różnych okresów twórczości poszczególnych autorów i pokazują ewolucję ich stylu oraz techniki. Możemy zobaczyć, jak z biegiem lat zmieniał się sposób patrzenia artysty na świat, jak jego technika malarska uległa doskonaleniu, a sposoby wyrażania siebie stawały się coraz bardziej wyrafinowane.

Ta wystawa to jednocześnie próba zobrazowania potęgi i piękna Akademii Sztuk Pięknych oraz szacunku dla jej nauczycieli i studentów, którzy tworzą kulturę artystyczną naszego kraju. Mamy nadzieję, że będzie to inspirujące doświadczenie dla wszystkich miłośników sztuki i artystów, którzy zechcą podziwiać te wspaniałe dzieła w tym wyjątkowym miejscu .

20 maja o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Czasoprzestrzeń, Grupa plastyczno-muzyczna, którą prowadzą prof. Krzysztof Skarbek i dr Piotr Saul z przyjaciółmi Połykacze Pereł z Odry, zaprezentują przedstawienie muzyczne pt. Brzmienie malarstwa.

Wielkie piękno

Uczestnicy wystawy: Marta Borgosz, Waldemar Graczyk, Marcelina Groń, Jarosław Grulkowski, Łukasz Huculak, Marek Jakubek Wingloter, Joanna Jamrozińska, Piotr Kielan, Bogna Kozera, Anna Kramm Marek Kulig, Daria Milecka, Patrycja Mikołajczak, Sylwia Mucha, Wojciech Pukocz, Andrzej Rafałowicz, Piotr Saul, Krzysztof Skarbek, Anna Szewczyk, Piotr Tyszkowski.

Miejsce: Centrum Kultury Czasoprzestrzeń | ul. Tramwajowa 1–3, Wrocław
Kuratorzy: Krzysztof Skarbek, Piotr Saul