Przejdź do treści

Sztuka Przejścia '22 - Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta

Opublikowano 30 lis 2022
azg
Sztuka przejścia
Data
14 gru 2022 — 29 sty 2023
Miejsce

14.12.2022 – 29.01.2023 – BWA Wrocław Główny, Studio BWA Wrocław

14.12.2022 – 05.02.2023 – Dizajn BWA Wrocław, SiC! BWA Wrocław

 

Zapraszamy na wernisaż i ogłoszenie wyników, które odbędzie się w piątek 16 grudnia o godz. 18:00 w galerii Studio BWA Wrocław.

Po raz osiemnasty w BWA Wrocław zostaną pokazane dyplomy absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta ze wszystkich wydziałów i kierunków prowadzonych przez uczelnię. Tym razem zaplanowaliśmy dla Państwa niespodziankę i dyplomy będą prezentowane we wszystkich czterech wrocławskich galeriach BWA. 

Prezentacja najlepszych dyplomów młodych twórców to wydarzenie, które odbywa się już od 2004 roku i jest wspólnym działaniem Akademii Sztuk Pięknych i BWA Wrocław. Wystawa ta, dla biorących w niej udział młodych artystów i artystek jest często pierwszym zetknięciem się z dużą instytucją kultury i jej publicznością. Dla widzów zaś jest szansą by poznać ich twórczość i skonfrontować się ze sztuką młodego pokolenia, opuszczającego właśnie mury uczelni artystycznej. 

Podczas wernisażu, który odbędzie się w piątek 16 grudnia, ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Poznamy laureata lub laureatkę głównej nagrody dla najlepszego dyplomu w roku 2022, ufundowanej przez Rektora Akademii oraz laureata lub laureatkę nagrody Związku Polskich Artystów Plastyków ZPAP – Wrocław.

uczestnicy i uczestniczki: Grzegorz Bibro, Daria Kowalewska, Patrycja Niemiec, Julia Hołoś, Dominika Rudnicka, Gabriela Błaszyńska, Katarzyna Sikorska, Marlena Maczuga, Aleksandra Pawłowska, Patryk Gmerek, Klaudia Kasperska

 

 

Sztuka przejścia

scenografia wystawy: Michał Hrisulidis, Sebastian Siepietowski

identyfikacja wizualna: Karolina Wiśniewska

organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

współorganizator: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej

 

 

Pozostałe wydarzenia