Przejdź do treści

Światowe Dni Cegły

Wydarzenie
Opublikowano 23 Maj 2023
azg

Zapraszamy do BWA w Jeleniej Górze - już 16 czerwca premiera monografii poświęconej Magazynowi Materiałów Literackich Cegła.

Światowe Dni Cegły - kolejna odsłona wystawy Magazynu Materiałów Literackich Cegła i prezentacja monografii podsumowująca nasze działania w latach 2001-2022
Tym razem wracamy do macierzy, czyli do Jeleniej Góry, gdzie w 2000 r. grupa studentów Kolegium Karkonoskiego wpadła na pomysł aby zrobić literackiego zina.
Rozstawiamy się w Book Trucku księgarni Tajne Komplety przed BWA Jelenia Góra, w którym wyeksponujemy wszystkie nr Magazunu Materiałów Literackich Cegła.
Startujemy o 16:00 15.06.2023 i działamy do 16:00 18.06.2023

W sobotę o godzinie 19:00 zapraszamy do BWA Jelenia Góra na spotkanie redakcyjne z grupą założycielską. Nie widzieliśmy się razem ponad 20 lat, więc będzie wesoło.
Oprócz materiałów archiwalnych na pewno sytuacja przerodzi się w twórczy happing.

----------------
Magazyn Materiałów Literackich – Cegła jest czasopismem wydawanym od 2001 roku. Jego spójna formuła polega na tworzeniu "pisma - gadżetu" opierającego się na nowatorskich formach wydawniczych, prezentujący poezję współczesną i prozę. Poświęcony jest konfrontacji twórczej młodych autorów tekstów poetyckich, prozatorskich i krytyczno-literackich z autorami uznanymi. Dotychczas ukazało się 49 nr magazynu. które prezentowane są na stronie www.magazyn-cegla.net każdy numer magazynu jest unikalnym, zaskakującym projektem wydawniczym, który daleko wykracza poza formy tradycyjnego czasopisma . Pudełko od papierosów, gra w karty - flirt, wystawa plakatów z poezją konkretną, wykorzystanie lustrzanego odbicia, nr cegły na pieczątkach lub magnesach na auta z literackimi cytatami klasyków -to tylko niektóre ze zrealizowanych pomysłów.

http://magazyn-cegla.net/
----------------
Premierowe wydawnictwo to monografia, a zarazem art book podsumowujący działalność Magazynu Materiałów Literackich Cegła od 2001 roku.
Autorami części merytorycznej i opisowej są prof. Anna Markowska (perspektywa antropologiczna) , dr Jakub Skurtys (perspektywa literacka), prof. Marcin Czerwiński (perspektywa filozoficzno-eksperymentalna) dr Karolina Wiśniewska (perspektywa wizualna). Na art book składają się trzy odrębne części wydawnicze: zestaw plakatów, wydawnictwo zinowe oraz część albumowa. Całość opatrzona jest ilustracjami i historiami powstania wszystkich dotychczasowych numerów Magazynu Materiałów Literackich Cegła.

----------------------------------
Współorganizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego
----------------------------------
Wrocławski Instytut Kultury jest Partnerem Wydawniczym Magazynu Materiałów Literackich Cegła oraz monografii w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. 

Światowe Dni Cegły

Pozostałe aktualności