Stalemates – wystawa Muriel Condon i Noah Lagle z Uniwersytetu Tennessee, Knoxville

Opublikowano 31 Maj 2022
azg
3 cze 2022

Galeria Sztuka na Miejscu, ul. Łaciarska 4, Wrocław

Knoxville_finisaż

Zapraszamy na wystawę Muriel Condon i Noah Lagle studentów przebywających na naszej uczelni w ramach wymiany i umowy bilateralnej z Uniwersytetem Tennessee, Knoxville.

Muriel Condon (ur. 1993) dorastała w Górach Skalistych w Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu Montana State University w 2016 r. prezentowała swoje prace na wilu wystawach, uczestniczyła w wielu wymianach grafiki, asystowała w warsztatach Frogman's Print Workshops oraz była rezydentem Print Arts Northwest Emerging printmaker. Wiosną 2022 r. otrzymała tytuł magistra sztuki w dziedzinie grafiki na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville.

W mojej praktyce twórczej wykorzystuję druk, tkaniny i papier, aby zbadać zawodność nostalgii i wygodę dotyku. W pracach dla Stalemates wykorzystuję papier czerpany, monodruk i warstwy reliefowe, aby odzwierciedlić wspomnienia faktur, smaków, talerzy z jedzeniem, ponownego użycia i ulotnego dotyku.

murielcondon.com

Muriel Condon, On To You

Noah Lagle studiuje grafikę na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville. Założyciel Public Works Press, w którym drukuje i publikuje prace współczesnych artystów, prowadząc jednocześnie publiczne warsztaty drukarskie. Jest także muzykiem, edukatorem outdoorowym i zapalonym graczem w gry planszowe.

Ta seria prac bada analogowe mechanizmy używane do organizacji i przechowywania mediów drukowanych, takie jak harmonijkowe teczki, podkreślony tekst i rozłożone książki. Te grafiki i kolaże wykorzystują rysunkowe znaki, znalezione obrazy i dokumenty jako sposób budowania języka wizualnego, który kwestionuje pojęcia abstrakcji, kolekcjonowania i kategoryzacji.

noahlagle.com

Noah Lagle