Opublikowano 28 sty 2022
29 sty — 1 lut 2022

Scena im. Tadeusza Różewicza
Wrocław, ul. Braniborska 59

Zapraszamy na spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego AST, z kostiumami autorstwa Dżesiki Zemsty, studentki V roku Scenografii.

Premiera: 29 stycznia 2022 r.
Kolejne terminy: 31 stycznia, godz 17 i 20, 1 luty godz. 18
Scena im. Tadeusza Różewicza
Wrocław, ul. Braniborska 59

Co wspólnego mają domki dla lalek z mrocznym światem krwawych zbrodni? Co babcia w garsonce może wiedzieć o psychopatycznym mordercy? Poznajcie Frances Glessner Lee, matkę współczesnej kryminologii. Nobliwa i zamożna starsza pani miała zadziwiające hobby. Z niewiarygodną dbałością o szczegóły odtwarzała w miniaturowych makietach miejsca zbrodni. Lata 40’ Ameryka. Dochodzenia są często prowadzone niedbale. Gubią się dowody. Zacierane są ślady. Winni odchodzą wolno. Frances jest przekonana że jej miniaturowe odwzorowania miejsc zbrodni mogą to zmienić. Chce nauczyć policjantów dostrzegać szczegóły. Szczegóły, które często zaważają nad tym, czy winni zbrodni zostają odnalezieni. Oddaje tej sprawie całe swoje życie i pieniądze. Na tych upiornych „domkach dla lalek” do dziś zdobywają wiedzę adepci kryminalistyki. Postanowiliśmy puścić wodze fantazji i za przykładem pani Frances odtworzyć przebieg głośnych morderstw dokonanych w Polsce. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Spektakl w reż. Dudy Paivy "Złe zabawy" z kostiumami Dżesiki Zemsty
<p>Foto: Karolina Sołtys<br /> Zamieścił: S. Siepietowski<br /> Katedra Scenografii</p>

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Filii we Wrocławiu

Reżyseria: Duda Paiva