Research Methods in Visual Arts Symposium

CSU.CI, Traugutta 19/21
s.410; piętro IV
ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu  organizuje międzynarodowe sympozjum dla doktorantów, dotyczące metod badawczych w sztuce. Sympozjum jest organizowane w ramach programu NAWA PROM, realizowanego na wrocławskiej Akademii.

25 doktorantów reprezentujących 17 uczelni z 18 krajów świata spędzi przyszły tydzień na ASP we Wrocławiu, by dzielić się wiedzą, dotyczącą badań w obszarze sztuki. Wśród uczestników są reprezentanci kilkunastu krajów europejskich, ale także młodzi naukowcy z Chin, Indii, Japonii i Mongolii i Meksyku. W sympozjum weźmie udział 5 doktorantów z naszej uczelni.

Uczestnicy wydarzenia spędzą 5 dni na dyskusjach i prezentacjach swoich badań, a także wezmą udział w warsztatach z komunikacji międzykulturowej.

Trzy dni sympozjum zostaną rozpoczęte wykładami teoretycznymi:

1. Visual intuitions in science and scientific inspirations in art – wykład Dziekana Szkoły Doktorskiej, dr hab. Jakub Jernajczyk, prof. ASP, w poniedziałek, 16 maja o godz. 9:00;
  2. Images as knowledge: from early concept picturebooks to natural science illustration - wykład dr Anity Wincencjusz-Patyny, we wtorek, 17 maja o godz. 9:00;
  3. Techno-empathy in design as an expression of concern for a better tomorrow – wykład dr hab. Dominiki Sobolewskiej, prof. ASP, w czwartek 19 maja o godz. 9:00.

Sympozjum stanowi formę wizyty studyjnej dla 20 zagranicznych gości, którzy wspólnie z wrocławskimi doktorantami będą zgłębiać metody badań naukowych w pracy artysty. Research Methods in Visual Arts Symposium ma za zadanie wesprzeć artystów-naukowców w ich pracy nad doktoratem. W trakcie sympozjum odbędzie się w sumie 25 mini wykładów, które stworzą przestrzeń do dalszych dyskusji. Sympozjum ma charakter otwarty, dlatego zapraszamy wszystkich studentów i dydaktyków  których interesuje temat badań w dziedzinie sztuki. Szczególne zaproszenie skierowane jest do doktorantów, pracujących obenie nad swoją pracą dyplomową.

Prezentacje, wykłady i dyskusje potrwają 16, 17, 19 i 20 maja w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz od 13:30 do 15:00 w Auli Audytoryjnej CSU.CI (p. 410; IV piętro).

Szczegółowy program  Research Methods in Visual Arts Symposium znajduje się w załączaniu (kolejność prezentacji może ulec zmianie):

Attachments

Research Methods in Visual Arts Symposium Program