Performatyka żywego

im
Performatyka żywego

NATURA + #5 PERFORMATYKA ŻYWEGO 2022

Zapraszamy do obejrzenia dokumentu z międzyuczelnianych warsztatów NATURA + #5 pod tytułem „Performatyka żywego”.

Wydarzenie miało miejsce w 2022 roku, w bioartowskim ośrodku „ArtLab Wyspa” na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

W warsztatach wzięli udział prof. ASP Małgorzata Kazimierczak z grupą studentów: Mają Albińską,

Aleksandrą Błach i Marcinem Derdą, z pracowni Intermediów, katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych,    wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki naszej uczelni. Organizatorem corocznych warsztatów jest Fundacja Wyspa Progress i Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2022 roku Politechnika Gdańska i Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Łączniczką między artystycznymi uczelniami była Mira Boczniowicz, która w wieloletniej współpracy z fundacją wykonała kolejny zapis i montaż dokumentu.