Międzynarodowa Wystawa Współczesnej Rzeźby z Żeliwa „Fe”

Opublikowano 30 sty 2023
and
1 — 18 lut 2023
otwarcie wystawy: 02.02.2023, godz. 17:00

Galeria Neon ASP Wrocław
Hol CSU

ul. Traugutta 19/21
50–416 Wrocław

🔥 Zapraszamy na Międzynarodową Wystawę Współczesnej Rzeźby z Żeliwa „Fe”, która odbędzie się w Galerii Neon i Holu CSU (ul. Traugutta 19/21) w Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w dniach 1-18 lutego 2023. Wernisaż 02.02.2023 godz. 17.00.

🧐  W ramach wystawy będzie można zobaczyć prace 45 artystów z Polski, USA, Niemiec, Czech, Słowacji, Estonii, Wielkiej Brytanii i Chin. Kuratorzy zadbali o dużą różnorodność postaw twórczych, aby zaprezentować szeroki wachlarz możliwości, jakie daje wykorzystanie lanego żeliwa.

👉  Autorami prezentowanych prac są studenci i dydaktycy ASP we Wrocławiu, oraz artyści zagraniczni współpracujący z Pracownią Odlewniczą wrocławskiej uczelni.

Plakat promujący  Międzynarodową Wystawę Współczesnej Rzeźby z Żeliwa „Fe”

💡  Pracownia odlewnicza w ASP Wrocław, prowadzona przez dr hab. Michała Staszczaka, mgr Pawła Czekańskiego i dr Huberta Bujaka, działa aktywnie od wielu lat. Cyklicznie organizowane są warsztaty tworzenia rzeźb z lanego metalu, w trakcie których prace są wykonywane za pomocą technik tradycyjnych i eksperymentalnych. Żeliwo topione jest w trakcie spektakularnych pokazów w plenerowych piecach, skonstruowanych we wrocławskiej Akademii (m.in. piec uchylny). Do pracowni zapraszani są artyści wizytujący, eksperci w dziedzinie odlewnictwa artystycznego metalu. W pracowni odbywa się wiele wydarzeń w ramach Festiwalu Wysokich Temperatur.

💥  Część prac była prezentowana na wystawie towarzyszącej dziewiątej Międzynarodowej Konferencji Poświęconej Sztuce Współczesnej z Źeliwa w Berlinie (wrzesień 2022).

👉 Kuratorzy:

Dr hab. Michał Staszczak
Mgr Paweł Czekański
Mgr Susanne Roewer

🤩 Artyści: Cynthia Handel, Cheryl Redding Votzmeyer Rios, George Beasley, Erin Cunningham, Urmas Lüüs, Nils Hint, Jaroslava Prihodova, Susanne Roewer, Wayne Potratz, Robert Vlasak, Vaughn Randall, Erle Nemvalts, Kurt Dyrhaug, Merlin Meremaa-Piho, Eve Margus, Piret Hirv, Jenny Hager, Tamsie Ringler, Coral Penelope Lambert, David Lobdell, James Wade, Noah Kirby, Jono Jubei Chan Retallick, Sławomir Biernat, Tomasz Bielecki, Jan Szczypka, Vladimir Kovarik, Ivana Sláviková, Jozef Suchoza, Marek Galbavý, Matej Frank, Michał Wasiak, Hubert Bujak, Michał Staszczak, Paweł Czekański, Andrzej Kosowski, Daniel Mateusz Bąk, Hans Molzbergerr, Muchuan Wang, Cara DiStefano, Mateusz Dworski, Wojciech Małek oraz studenci ASP Wrocław.

🎯   Miejsce: Galeria Neon i Hol CSU, ul. Traugutta 19/21, Wrocław

⏰  Czas: 1–18 lutego 2023, wernisaż 02.02.2023 godz. 17:00