Marcel Oleszczak, Wobec dwóch

Browar Mieszczański

ul. Hubska 44/48
50-502 Wrocław

Zapraszamy na Minimalia w ramach Festiwalu Podwodny Wrocław w Browarze Mieszczańskim. W tegorocznej – ósmej edycji swoje prace zaprezentuje Marcel Oleszczak.

Celem linearnego obiektu rzeźbiarskiego jest dialog między dwoma płaszczyznami, jedną materialną i drugą niematerialną. Jest to swoista gra pomiędzy tym co zastajemy i nie mamy możliwości zmiany, a drugą stroną którą sami określamy i definiujemy według naszych decyzji. Zamykając się w pewnych granicach, analizujemy i wykorzystujemy dostępne możliwości, mimo że otoczenie daje nam o wiele większe pole manewru i rozwoju.

Grafika promująca pokaz prac Marcela Oleszczaka pt. Wobec dwóch

Marcel Oleszczak ur. 1999r. w Chorzowie, student V roku rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz pracownik na stanowisku laboranta w pracowni metalu na macierzystej uczelni. W swoich pracach odnosi się do zagadnień syntetycznych obiektów, przestrzeni i kompozycji w kontekście zagadnień związanych z geometrią. Bazuje na wprowadzeniu widza w świat ogólnie przyjęty za trudy i niezachęcający do poznania. Dużą uwagę zwraca na techniczne aspekty, co znajduje odbicie w jego obiektach rzeźbiarskich.

Cykl Minimalia

W myśl tezy – mniej znaczy więcej – badamy granice sztuki i dedykowanej jej przestrzeni. Cykl MINIMALIA to prezentacja projektów indywidualnych o charakterze minimalnych praktyk, które mimo „nieznacznego" działania artystów w pełni oddają charakter ich twórczości z punktu widzenia treści ideologicznej i/lub specyfiki ich działalności artystycznej.

Info i organizacja: Anna Bujak

Pozostałe wydarzenia