Ćwiczenia z liternictwa

CSU.CI, VI p.
ul. Traugutta 19/21
Wrocław

Studenci 1. roku studiów niestacjonarnych Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów zapraszają na wystawę swoich prac semestralnych powstałych w ramach przedmiotu Liternictwo i Typografia (prowadząca mgr Monika Marek-Łucka). Wernisaż odbędzie się we wtorek, 21 lutego 2023 o godz. 13:00 w korytarzu przy sali 606. Wystawę będzie można oglądać do końca lutego 2023.

W przestrzeni obok sali 606 zaprezentowane zostały nie tylko książki stanowiące zbiór tytułowych ćwiczeń literniczych, ale także prace wykorzystujące pismo jako medium ekspresji artystycznej – zamszowy zwój, który zaprasza, aby pisać po nim palcem; lustro, które będzie igrało z percepcją pozwalając zobaczyć jedno z dwojga: swoje odbicie albo wykaligrafowany tekst; czy też instalację inspirowaną dyplomatycznym pismem merowińskim. Ćwiczenia z liternictwa okazują się być ćwiczeniami z poszukiwania własnego języka wizualnego i próbą jego zapisu.

Autorzy prac:

Babiarz Oliwia, Bahryn-Kaminska Julia, Bielyk Andrii, Bzdyra Jakub, Długosz Katarzyna, Jagodzińska Natalia, Jakubczyk Daria, Krzemieniewska Iga, Kurleto Kalina, Lewandowska Paulina, Madejka Emilia, Olchówka Daria, Pikiel Jakub, Raburska Aleksandra, Romanycheva Darina, Sarnowska Małgorzata, Sidyk Dawid, Sierżant Liwia, Sycha Wiktoria, Szkliniarz Zuzanna, Szpakowska Alicja, Toch Anastazja, Trapeznikava Katsiaryna, Żukowski Maxymilian.

Pozostałe wydarzenia