Przejdź do treści

Beata Szafirowicz, Transpozycja natury. Zdolność przekształcania rzeczywistości

Opublikowano 23 cze 2023
and
Data
27 — 30 cze 2023
wernisaż: 28.06.2023, godz. 18:00
Miejsce

Galeria Sztuki Współczesnej MD_S

ul. Bolesława Chrobrego 24
50-254 Wrocław

Zapraszamy na wystawę dyplomową do Galerii Sztuki Współczesnej MD_S.

Dyplom Beaty Szafirowicz składa się z dwóch części Pierwsza, główna pt. Dostrzec to, co niezauważalne zrealizowana została w Pracowni Malarstwa pod opieką prof. Mariana Waldemara Kuczmy. Druga – Repetycja – świat powtarzanych obrazów w Pracowni Malarstwa w Architekturze i Sztuki w Przestrzeni Publicznej pod opieką dr hab. Adama Chmielowca, prof. ASP.

Od Autorki

Nie chodzi o to by jak najlepiej odwzorować rzeczywistość. Obraz przetransponowany przez pryzmat własnych myśli nabiera nowego znaczenia. Detale i nieistotne elementy, zostają świadomie zatracone na rzecz dobra ogółu. W efekcie tych działań powstaje obraz wrażeniowy, który może wpływać na podświadomość odbiorcy korespondując z jego emocjami.

Transpozycję można również postrzegać przez pryzmat powtarzalności. Obraz powtórzony kilkukrotnie nabiera nowego znaczenia. Repetycja stwarza wrażenie niedopowiedzenia, jest iluzją rzeczywistości, gdyż utrwalany jest jedynie jej fragment.  Aby dany obraz miał szansę zaistnieć, musimy go sobie dopowiedzieć. Pomaga nam to zwrócić uwagę na szczegół, który być może nie zostałby dostrzeżony.

Beata Szafirowicz, Transpozycja natury. Zdolność przekształcania rzeczywistości

Wystawę można oglądać w dniach 27–30.06, wernisaż zaś odbędzie 28.06. o godz. 18:00.

Pozostałe wydarzenia