Przejdź do treści

⋄⋄ Bad Groupy ⋄⋄ Jeff Surak ⋄ Kris Kuldkepp

Opublikowano 26 cze 2023
azg
Bad groupy
Data
3 lip 2023
godz. 19:00
Miejsce

Galeria Exit

Browar Mieszczański
Hubska 44/48
50-502 Wrocław

Zapraszamy na koncert Bad Groupy do EXIT GALLERY.

SUPPORT ⋄⋄ Anna Bogdanowicz ⋄ Ryszard Lubieniecki ⋄⋄

 

Walkmany, zerwane kable, gwizdki do jajek, kontrabasy, smartfony, pedały efektowe, miedziane słupy, mikrofony kontaktowe i wiele innych należą do kolekcji różnych narzędzi do tworzenia dźwięku transatlantyckiego duetu muzyki eksperymentalnej Bad Groupy (EST/DE/DC). Duet łączy swobodną improwizację z programowymi konstrukcjami i codziennymi odgłosami mutującymi w sferyczne pejzaże dźwiękowe, które jednocześnie wypełniają fizyczną przestrzeń występu i przestrzeń głowy słuchaczy często znajomymi, ale unikalnymi obiektami dźwiękowymi.

Bad groupy

Jeff Surak od wielu lat jest częścią społeczności eksperymentalnej, kuratorując Sonic Circuits Festival, programując dla Rhizome DC i prowadząc własną wytwórnię Zeromoon. Jego własna twórczość manifestuje nielinearne narracje poprzez techniki lo-fi i archaiczne technologie.

Kris Kuldkepp jest muzykiem eksperymentalnym i performerem mieszkającym w Hamburgu w Niemczech. Występowała na festiwalach takich jak JAUNA MUZIKA, StimmeX, Blurred Edges Festival, Piksel, Tallinn Music Week i Estonian Music Days. Jej solowa twórczość koncentruje się na przecięciach technologii cyfrowej i interaktywnej, rozwiązaniach DIY i sprzęcie lo- fi oraz kontrabasie z wielowiekowymi tradycjami.

https://www.kristinkuldkepp.net/badgroupy

 

Anna Bogdanowicz

Artystka eksplorująca ruch, taniec, oraz sztukę performance. W przeszłości związana z teatrem Chorea, prowadziła także m.in. cykl Freevolous Improvisations oraz kolektyw Niepokój/Disquiet. Występowała także w Cracow Improvisers’ Orchestra. Jej styl charakteryzuje się subtelnością oraz interdyscyplinarnym podejściem do tworzywa, którym jest zarówno ciało ludzkie, jak i różnorodne aspekty dźwięku.

Ryszard Lubieniecki

Kompozytor, muzykolog, instrumentalista, improwizator. Studiował kompozycję i akordeon w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2023 r. obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Remigiusza Pośpiecha we wrocławskim Instytucie Muzykologii, dotyczącą pamięci i jej śladów w późnośredniowiecznych źródłach muzycznych i teoretycznych z regionu Europy Środkowej. Poza akordeonem gra również na średniowiecznych instrumentach klawiszowych (portatywie i clavisimbalum). Współzałożyciel tria muzyki współczesnej Layers i zespołu muzyki średniowiecznej Vox Imaginaria. Jako improwizator aktywnie działa na wrocławskiej scenie muzyki improwizowanej, m.in. tworząc zespoły Lubieniecki/Rupniewski, Disquiet i Widzicie.

https://soundcloud.com/ryszard-lubieniecki

https://www.youtube.com/channel/UCHe6YJ4Sgi5xCmcqil_4k2Q

Pozostałe wydarzenia