Przejdź do treści

Anatomia znaku

Opublikowano 04 kwi 2023
and
Data
5 — 19 kwi 2023
wernisaż: 5 kwietnia 2023, godz. 14.00
Miejsce

Hol Główny CSU.CI

Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, ASP Wrocław
ul. Traugutta 19/21
Wrocław

Anatomia znaku to poszukiwanie układów i funkcji w relacjach słowo – obraz oraz tego co niewidoczne, niejawne i tajne w codziennej komunikacji. Wydaje się to szczególnie ważne we współczesnym świecie, gdzie informacja staje się walutą, a sprawy prywatne mogą stać się publiczne bez naszej wiedzy i zgody. 

Prezentowane prace studentek i studentów Katedry Mediacji Sztuki, zrealizowane w ramach Pracowni Słowa i Obrazu, to próba stworzenia własnego wizualnego języka wypowiedzi, zapewniającego bezpieczeństwo i intymność, operującego symbolami i strategiami szyfrowania stosowanymi od wieków po współczesne kody, wynikające z kultury kapitalizmu. Jest to także gra pomiędzy twórcą i odbiorcą. Dekodowanie znaczeń czy poszukiwanie ukrytych metafor jest przecież częścią alfabetyzacji wizualnej. To co ukryte między słowem i obrazem ma być również zachętą do interakcji i tworzyć przestrzeń dialogu zarówno z twórczynią/twórcą, jak i z samym sobą. Anatomia znaku to także ćwiczenie z posługiwania się językiem sztuki poprzez pojęcie znaków i kodów, do którego zachęcamy wszystkich odwiedzających tę wystawę. 

Plakat promujący wystawę studentek i studentów Katedry Madiacji Sztuki pt. Anatomia znaku

Uczestnicy i uczestniczki

Katarzyna Bogusz, Aleksandra Gulbinowicz-Gembacka, Radek Jaszczyszak, Szymon Osiński, Alicja Przybyszowska, Aleksandra Rydzik, Kalina Radomska, Aleksandra Szczęśniak, Marta Wiśniewska, Daria Wyrwa, Agata Zielińska, Julia Zioła.

Kuratorki

dr Katarzyna Gemborys, Lilianna Leń.

Pozostałe wydarzenia