Przejdź do treści

Pracownia Projektowania Środków Transportu

Pracownia Projektowania Środków Transportu

Pracownia Dyplomująca


PROWADZĄCY

dr Wojciech Wesołek, ad.

mgr Tomasz Niemiec, as.

CEL 

W naszej Pracowni zajmujemy się szeroko rozumianą, problematyką środków transportu. Prowadzimy zajęcia ze studentami II i III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów magisterskich. Opracowujemy projekty dotyczące pojazdów poruszanych siłą mięśni, samochodów osobowych, transportu ciężkiego, obiektów pływających jak i podejmowane są tematy związane z pojazdami do przestrzeni wirtualnych gier komputerowych.

OPIS

Kształcenie odbywa się w ramach ćwiczeń projektowych, obejmujących rysunek odręczny, modelowanie przestrzenne, modelowanie i animację komputerową. W miarę możliwości podejmowane zadania opracowywane są w kontakcie z firmami związanymi z szeroko pojętą branżą transportową. Zajęcia prowadzone są zarówno w formie korekt indywidualnych jak i grupowych konsultacji specjalistycznych oraz wizyt w przedsiębiorstwach współpracujących w realizacji tematów. Nasi najlepsi absolwenci znajdują pracę w firmach produkujących pojazdy w Polsce i w Europie, a także podejmują dalsze studia w renomowanych uczelniach europejskich. Nasza Pracownia mieści się na 4 piętrze budynku ASP (CSU) przy ulicy Traugatta 19/21 we Wrocławiu. Ze studentami spotykamy się w każdy wtorek i piątek od godziny 10. Jeśli interesujesz się projektowaniem środków transportu – bez względu czy studiujesz na naszej uczelni, czy nie – zachęcamy Cię do odwiedzin i rozmowy.

PRZEDMIOTY 

· Zadania Projektowe

· Zadania Rysunkowe

· Modelowanie Wirtualne

ZAPISY 

Zaliczenie pierwszego roku studiów na kierunku wzornictwo. Sprecyzowane zainteresowania zagadnieniami dotyczącymi projektowania środków transportu, podstawowa umiejętność przedstawiania swoich koncepcji w formie rysunków odręcznych oraz determinacja w ciągłym podnoszeniu własnych umiejętności.

LEKTURY

Rychter Witold, Dzieje samochodu

Gierczak Józef, Fenomen auta w przestrzeni Wicher Jerzy, Bezpieczeństwo samochodów i ruchu drogowego Zieliński Andrzej, Konstrukcja nadwozi samochodów osobowych i pochodnych Zieliński Andrzej, Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1947-1960 Praca zbiorowa, Samochody od A do Z Auto&Design – dwumiesięcznik – wydawca: Auto & Design S.r.l. www.cardesignnews.com

KONTAKT

wwe@asp.wroc.pl

www.studio408.pl