Przejdź do treści

Pracownia Komputerowa

Zajęcia w Pracowni przygotowują studentów do pracy w środowisku komputerowym, związanym z projektowaniem 2D. W ramach zajęć słuchacze nabywają umiejętności związane z pracą w aplikacjach firmy Adobe (m.in. InDesign, Photoshop, Ilustrator) oraz podstawy projektowania typograficznego, zarówno orientowanego na druk na papierze jak i na publikację cyfrową.

Zajęcia prowadzone są zarówno w formie mikro wykładów jak i ćwiczeń prowadzonych pod nadzorem i z pomocą wykładowcy. Pracownia wyposażona jest w jednorodne środowisko komputerowe, oparte o komputery firmy Apple, na których zainstalowane jest kompletne oprogramowanie firmy Adobe umożliwiające realizację zarówno zadań statycznych jak i animacji, filmów, oraz prezentacji w 3D.

Przedmioty

Narzędziowe Programy Graficzne
Publikacja Elektroniczna

    Zapisy
    1. narzędziowe programy graficzne: podstawowe obycie z komputerem, otwartość na nowe media
    2. publikacja elektroniczna: umiejętność pracy w InDesign, znajomość podstaw typografii

    Lektury

    Burke P., E-publikacje w InDesign CS6. Projektowanie i tworzenie publikacji cyfrowych dla tabletów, czytników, smartfonów i innych urządzeń, Gliwice 2013. French N., InDesign i tekst. Profesjonalna typografia w Adobe InDesign, Warszawa 2010 Gołąb A., DTP. Od projektu aż po druk. O współpracy grafika z drukarzem, Gliwice 2013 Mitchell M., Wightman S., Typografia książki. Podręcznik projektanta, Kraków 2012 Tomaszewski A., Architektura książki dla wydawców, redaktorów, poligrafów, grafików, autorów, księgoznawców i bibliofilów, Warszawa, 2018