Przejdź do treści

Pracownia Ekspansji Graficznej

Pracownia Dyplomująca

Grafika to jeden z najważniejszych i najpowszechniejszych elementów współczesnej kultury wizualnej. Jest obecna we wszystkich przejawach życia społecznego, przez co często niezauważalna. Celem edukacji w pracowni jest eksploracja szeroko pojętych możliwości jakie daje grafika: wychodząc od druku na papierze, poprzez ceramikę, szkło, folię, pleksi, tkaniny jako realizacje płaskie (np. grafiki, szablon, wlepki) ale i w wersji przestrzennej (obiekt graficzny, happening, gotowe obiekty przemysłowe, Site-specific).

W Pracowni stawiamy na eksperyment i twórczą kreację, często na pograniczu grafiki i innych aktywności. Podstawą jednak do podjęcia takich działań jest podstawowa znajomość i umiejętność posługiwania się technikami graficznymi nabyta przez studenta wcześniej lub dla początkujących podczas kursów w Pracowni.

Przedmioty

Grafika Artystyczna
Podstawy Grafiki Warsztatowej

Zapisy

Zapisy do pracowni prowadzone są na podstawie rozmowy z kandydatem i prezentacji portfolio (może być w wersji cyfrowej) lub konkretnego projektu (to dotyczy szczególnie studentów innych kierunków niż grafika).

Lektury

  1. Dorota Miłkowska (red.), Wrocławska szkoła grafiki – historia, teoria, praktyka
  2. Adam R., Robertson C., Screen printing. The complete water-based system
  3. Czech G., Stankiewicz B., Sitodruk
  4. Lengwiler guido, A history of screen printing: how an art evolved into an industry
  5. Katalogi wystaw i konkursów graficznych, np. Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków, Biennale Grafiki Studenckiej Poznań