Wystawa prac studentów w Galerii Lingua w Zakładzie Języków Obcych

Opublikowano 15 lis 2023
and

Galeria Lingua przedstawia wystawę  prac studentów z I Pracowni Rysunku prowadzonej przez prof. Wojciecha Lupę i ad. Jarosława Grulkowskiego.

Prace przedstawiają zadania rysunkowe skupione na anatomii rąk i stóp – tematyki często ćwiczonej w pracowniach rysunku. Różnorodność prezentacji, form ekspresji oraz technik sprawiają, że groteskowo duże stopy, delikatne dłonie czy rachityczne palce są spektakularnymi obiektami dekoracyjnymi sal lekcyjnych. Techniki ich wykonania są również atrakcyjnym materiałem do lingwistycznej analizy prac. Trzy magiczne portrety są dopełnieniem tej osobliwej wystawy.

Autorkami prac są studentki: Julia Braun, Małgorzata Góral, Julia Dudek, Wiktoria Antoniak, Roksana Baraniak i Olga Chlastacz.