Przejdź do treści

Wyniki Open call Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki

Ogłoszenie
Opublikowano 22 lip 2022
and

W naborze Open call do Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki wzięło udział pięćdziesięciu trzech artystów, zgłaszając osiemdziesiąt siedem prac.

Komisja jest pod ogromnym wrażeniem różnorodności pomysłów formalnych i niezwykłej rozpiętości tematów poruszanych przez twórców. Ograniczenie przestrzeni wystawienniczej, którą OPSK ma do dyspozycji oraz objętość planowanego katalogu zmuszają nas do dokonania wyboru dzieł. Jednak serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Open call ich artystycznych – zaangażowanych i interesujących – wypowiedzi, które wciągają widza w niepowtarzalny, magiczny świat sztuki książki.

Posiedzenie odbyło się w dniu 19 lipca 2022 roku.
 

Protokół posiedzenia Komisji kwalifikacyjnej Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki

Komisja, powołana przez Organizatora OPSK, obradowała w składzie:

  • dr hab. Renata Pacyna – przewodnicząca
  • dr hab. Magdalena Wosik
  • dr Anita Wincencjusz-Patyna
  • dr Joanna Skrzypiec-Żuchowska

Komisja wnikliwie zapoznała się z przedstawionymi w zgłoszeniach pracami i po głosowaniu podjęła decyzję o przyjęciu na wystawę prac następujących artystów (w porządku alfabetycznym):
BARAŃSKI Maciej, BAUER Anna Maria, BIAŁY Kornelia, BUJARKIEWICZ Iga, CZUDEK Aleksandra, DĄBROWSKA Danuta, FRODYMA Teresa, GAŁECKA Joanna, HABISIAK-MATCZAK Alicja, JÓZEFOWSKI Eugeniusz, KACZMAREK Barbara, KALITA Tomasz, KOSMACZ Agata, LITTNER Maciej
ŁUKASZEWSKA Agnieszka, MAŁYSA Ewelina, MILLER Joanna, MORAWETZ Gabriela, PALICKA Gaba
PALJOCHA Joanna, PUCHAŁA Seweryn, RUDZKA-HABISIAK Jolanta, SOBON Magda, STANIELEWICZ Małgorzata, STAWOWY Joanna, SZLĘK Aleksandra, WACŁAWEK Anna, WIŚNIEWSKA Karolina / MOKRY Marcin, WRÓBEL-KULIK Brygida, ZIMNA Katarzyna

Komisja postanowiła nie poddawać pod głosowanie czterech zgłoszeń, które nie mieszczą się w przyjętej przez Organizatora OPSK definicji książki artystycznej – obiektu autorskiego, unikatowego lub powstałego w niewielkiej liczbie egzemplarzy.

Magdalena Wosik – Główna kuratorka OPSK

Do pobrania

Protokół posiedzenia Komisji kwalifikacyjnej Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki
pdf, 1.96 MB
Protokół posiedzenia Komisji kwalifikacyjnej Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki

Pozostałe aktualności