Przejdź do treści

Welcome week dla studentów zagranicznych

Ogłoszenie
Opublikowano 15 mar 2024
azg

Od 12 do 16 lutego, ponad 30 studentów z zagranicy, którzy przyjechali na semestr letni w ramach programu Erasmus+ miało okazję uczestniczyć w tygodniu zapoznawczym organizowanym przez Dział Współpracy Międzynarodowej i Promocji przy wsparciu Samorządu Studenckiego oraz uczestników programu Buddy.

Podczas 5 intensywnych dni studenci zagraniczni mogli dowiedzieć się więcej na temat studiowania w Akademii, zintegrować się oraz poznać lepiej Wrocław i zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

W ramach Welcome Weeku studenci uczestniczyli w następujących aktywnościach:

Wecome Day: studenci zostali oficjalnie przywitani i otrzymali pakiet informacji organizacyjnych. Mieli także okazję zwiedzić całą uczelnię, a wieczorem zintegrować się w mniej formalnej atmosferze w Sztuce na Miejscu.

Wrocław Day: tego dnia wspólnie odkrywaliśmy Wrocław podczas oprowadzania z przewodnikiem po historycznej części miasta. Jego zwieńczeniem było wspólne lepienie pierogów, które następnie mogliśmy zjeść.

Art Galley Day: Kontynuowaliśmy odkrywanie dziedzictwa kulturowego Wrocławia odwiedzając Panoramę Racławicką oraz Pawilon Czterech Kopuł.

Integration Day: Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicielki Stowarzyszenia Nomada, które działa na rzecz rozwoju społeczeństwa wielokulturowego i uczestniczyć w prowadzonych przez nie warsztatach.

Game Day: Studenci mieli możliwość uczestniczenia w grze miejskiej która zaprowadziła ich do ukrytych skarbów sztuki w przestrzeni Wrocławia.

Jeszcze raz serdecznie witamy nowych studentów i życzymy im owocnej oraz inspirującej przygody w naszej Akademii!

 

Pozostałe aktualności